História počítačových hier

Prvá počítačova hra vznikla v roku 1962. Vtedy študenti na Massachusettskom inštitúte vytvorili hru Spacewar, a zabralo im to približne 200 hodín. Taktiež ju hrali dvaja ľudia a každý mal svoju vesmírnu loď.

Legendy

Hry ako Pong (Atari) ,Space Invaders a mnohé ďalšie, sa stali ozajstnými hitm. Asi najznámejšia hry má názov Pac-Man (Namco) z roku 1980 ktorú hrali milióny ľudí po celom svete! Táto hry sa stala najznámejšou hernou značkou! Kto by predsa nepoznal malú žltú guličku, ktorá žerie svojich nepriateľov.

Počítačová hra

Počítačová hra je interaktívny softvér komunikujúci s používateľom pomocou 2D alebo 3D grafiky a zvukov na účely zábavy alebo vzdelávania, prevádzkovaný na nejakom počítači, dnes obvykle PC alebo Apple Macintosh, prípadne na špecializovanom počítači zvanom herná konzola, ktorý je vyvinutý takmer výlučne na hranie hier a multimediálnu zábavu. Najpoužívanejšie herné konzoly v súčasnosti sú napríklad Sony PlayStation, XBox alebo Nintendo Wii.

Žánre počítačových hier

Adventúry- Hry so zameraním predovšetkým na príbeh. Postava zbiera a používa rôzne predmety, rozpráva sa s ďalšími postavami napreduje v dejovej línii.

Akčné- Hry založené na likvidácii oponentov hrubou silou zbraní.

Arkády- Medzi arkády patrí Super Mario Bros.

RPG- Označuje počítačovú hru zameranú na vývoj postavy (postáv) ovládanej (-ých) hráčom, obvykle s dlhým a prepracovaným dejom.

Simulátory- Snažia sa o simuláciu skutočných vecí z reálneho života.

Stratégie-Podstatou týchto hier je budovanie základne, stavba (regrút) jednotiek a ich vylepšovanie resp. boj proti nepriateľskej strane.

Moja prvá PC hra

Need for Speed: Underground 2

Need for Speed: Underground 2 je pokračovanie závodného hitu NFS: Underground od spoločnosti Electronic Arts. Je postavený na rovnakom engine ako predchádzajúci diel, ponúka však omnoho viac špeciálnych efektov, detailnejšie spracovanie prostredia i vozidla. Výraznou zmenou je koncept pozorovania závodu a prechod na systém poskytujúci hráčovi väčšiu voľnosť a vlastní výber závodu.

NFSU 2 obsahuje jedno veľké mesto zložené z 5 rozsiahlych oblastí. Hráč sa môže po tejto plošine voľne pohybovať a na určitých miestach vyznačených na mape vstupovať do závodov, alebo nakupovať nové vybavenie pre svoje auto. K dispozícií je tiež niekoľko nových hráčskych módov vrátane prepracovaného multiplayeru a vylepšený je i systém nakupovania súčiastok a úprava vozidla. Všetko bolo urobené tak, aby sa hra stala ešte prístupnejšia širokému zástupu hráčov. Ide skratka o vylepšenie prvého dielu s viacerými autami, niekoľko koncepčnými zmenami, lepšou grafikou a väčším počtom závodov.

Moje obľúbené PC hry

Medzi moje najobľúbenejšie hry patria: FIFA 16 a Euro Truck Simulator 2.

FIFA 16 je pokračovanie hernej série FIFA. FIFA 16 je futbalový simulátor.

Euro Truck Simulator 2 je simulátor, v ktorom sa z vás stáva kamionista, ktorý dopravuje tovar po európe.

Najznámejšie herné série

Medzi najznámejšie série patria:

- Need for Speed

- FIFA

- Grand Theft Auto

                                           Vytvoril: Lukáš Bugáň

Comment Stream