Cestovná kancelária
K&P

"Splníme všetky vaše sny !"

SLOVENSKO-MALÁ VEĽKÁ KRAJINA

Milí mladí holandskí turisti,

Konečne nastal čas, kedy máte možnosť navštíviť krásnu malebnú krajinu .Keďže sa blíži dátum vášho príchodu, tak by sme vás radi oboznámili s vaším 10-dňovým programom. Vzhľadom k tomu, že čas uteká ako voda a váš dátum je o nedlho tu, tak nám nezostáva nič iné než vám odporučiť, aby ste na Slovensko zavítali so skvelou náladou, dobre naladení a hlavne dobre nabalení. Práve na vás čaká 10 dní plných dobrodružstiev, kopu zážitkov a krásnych pamiatok Slovenska.

Poznámka: Kedže je vaša dovolenka viac dobrodružná ako oddychová, preto by sem radšej odporúčali menšiu batožinu (najlepšie sú turistické batohy).

10-dňový plán od 24.7.14 do 2.8.14

1.deň

Príchod z Amsterdamu do Košíc leteckou spoločnosťou Austrian airlines je približne o 14:00 hodine, potom nasleduje presun mestskou hromadnou dopravou č. 23 o 14:20 (cena sa pohybuje v hodnote 0,60€ a dĺžka trase je 22 minút) do centra Košíc,kde začne váš 10-dňový program plný prekvapenia. Vaše žalúdky sú určite prázdne, preto je čas ich niečim zasýtiť. Po obede, o 15:30 vás čaká Východoslovenské múzeum (1 osoba/3€),kde bude určite načo pozerať. Pešo sa presuniete do Dómu svätej Alžbety o 17:00 (1 osoba/1€). Napokon sa pešo presuniete na autobusovú stanicu odkiaľ o 18:20 vyráža autobus z Košíc do Michaloviec (1 osoba/3€). O 19:42 vás autobus dopraví z Michaloviec priamo k Zemplínskej Šírave (oblasť Kaluža)-cena lístku na osobu je 0,75 eura. Tam vás čaká ubytovanie v 2 chatkách po 3 osoby (CHO-UNIMO) na 2 noci so sumou 71,60 eura pre všetkých.

2.deň

Po náročnej ceste lietadlom a náročným prvým dňom si zaslúži vaše telo oddych pri ktorom načerpá veľa síl, aby ste mohli opäť vyraziť na cestu. V chatovej oblasti sa môžete okúpať vo vodnej nádrži a spoznať krásy okolia. tento deň môžte stráviť podla vlastného uváženia. Ak máte radi spoločnosť, môžte ju spolu stráviť pri ohníku so špekáčikom v ruke.


3-5.deň

Ráno po raňajkách vás vyzdvihne náš sprievodca Michal, ktorý začne s vami zdolávať Slanské vrchy. Keďže strávite celé tri dni putovaním po hrebeňoch Slanských vrchov určite si nezabudnite pribaliť stany.

Najskôr sa vyberiete smerom k hríbiku Grimov laz, z ktorého cesta na vrch Šimonka trvá približne 5 minút. Cestou hore sa môžete zastaviť na mieste odkiaľ je krásny výhľad na Makovicu a Dubník. Ďalej možno prejsť k Čiernej hory, kde určite nájdete miesto na oddych. Oddýchnutí a nadýchaní čerstvým vzduchom môžte pokračovať ďalej. Náš sprievodca Michal pozná všetky končiny a určite vás zavedie na miesto kde môžte rozložiť svoje stany.

Po zdolaní túry budete dopravení do Košíc na autobusovú stanicu kde o 11:50 odchádza autobus do Bardejova.Asi po 12 minútovej prechádzke vás čaká radničné námestie, kde bude vhodný čas dopriať niečo aj vaším žalúdkom. O 15:15 odchádza z autobusovej stanice autobus do Zborova a z dediny sa dostanete pešo za 30 minút na Zborovský hrad. Po prehliadke Zborovského hradu sa dostanete späť do Zborova na autobus do Bardejova o 17:47 (cena na osobu je 0,75€). Po príchode do Bardejova vás čaká ubytovanie v turistickej ubytovni, ktorá je vzdialená 10 minút od historického centra ( 1 osoba na jednu noc/12€). Na večer nie je pripravený žiadny program, preto si ho môžte vytvoriť sami. Môžte zájsť do mesta, reštaurácie,do baru alebo oddychovať na izbe.

6.deň

Ráno o 9:00 vás čaká prehliadka Šarišského múzea (vstup na osobu /2€). O 11:50 vám ide autobus do Prešova, kde počkáte pol hodiny (čas na malé občerstvenie) a 13:20 sa autobusom dostanete do Levoče.Príchod do Levoče je plánovaný o 14:30 a o 15:00 navštívite Kostol svätého Jakuba, kde môžete obdivovať dielo Majstra Pavla- drevený oltár (vstup do kostola je 2€ na osobu). Potom sa presuniete na autobusovú zastávku odkiaľ premáva autobus do Spišského Podhradia o 16:05 hod. Z námestia na Spišský hrad sa dostanete za pol hodiny chôdzou. Tam vás čaká prehliadka hradu a jeho areálu ( prehliadka o 18:00 a cena vstupu je 5€ na osobu).

Po návšteve Spišského hradu, z ktorého je nádherný výhľad na okolie, sa pôjdete ubytovať do penziónu Podzámok. Aj tento večer máte možnosť si zvoliť vlastný program.

7.deň

Dúfam, že ste dlho neponocovali a ste pripravení na ďalší deň. Takisto aj tento deň bude veľmi náročný a preto sa nezabudnite zásobiť kopou jedla.Hneď ráno po raňajkách 9:58 odchádza autobus z námestia do Liptovského Mikuláša. Očakávaný príchod je približne o 12:20. O 13:35 vám ide autobus u Lip. Mikuláš, ktorý vás vysadí priamo v Demänovskej Doline. O 14:00 sa začína prehliadka v Demänovskej ľadovej jaskyni (vstup na osobu je 7€). Pešo sa presuniete do Demänovskej jaskyne slobody, kde o 16:00 začína prehliadka (vstup na osobu 8€). Čas na obed.

Od jaskyne o 19:44 ide autobus a predpokladaný príchod do Lip.Mikuláša je 20:00. Potom sa presuniete na železničnú stanicu (5 minút chôdzou) odkiaľ premáva vlak o 20:10 a o 20:30 vystúpite v Ružomberku. Tu vás čaká ubytovanie v časti Likavka v priváte Elen.

8.deň

O 9 hodine ráno vyrazíte na polhodinovú prechádzku k Likavskému hradu (vstup na osobu 2€). Po prehliadke Likavského hradu sa vrátite do Likavky odkiaľ ide autobus o 11:36 do Ružomberka, kde 11:40 prestúpite na mestskú hromadnú dopravu a tá vás dopraví do dedinky Biely Potok a po pol hodine ste konečne na mieste vo Vlkolínci. (cena lístku je 1,25€). Vstup do Vlkolínca je spoplatnený čiastkou 2€ na osobu.

Určite si so sebou z Vlkolínca prinášate nové zážitky a komu fotografií do vašej zbierky po potulkach Slovenskom. ale už aj tu sa vám pomaly končí ďalší pekný deň a preto o 15:10 budete prepravení späť do Ružomberka Citybusom. Teraz máte možnosť sa zoznámiť s mestom a načerpať sily na festival.Večer sa znovu vrátite späť do Likavky, kde prespíte ďalšiu noc v tom istom priváte.

9-10. deň

Aby ste načerpali nové sily a poriadne naplnili žalúdky,kedže vás čaká festival, tak sme sa rozhodli, že dnes vyrazíte až poobede. Do Oravského Podzámku sa dostanete autobusom o 12:30 a vystúpite na zástavke námestie, ktoré je hneď pod hradom. Oravský hrad je tiež krásnou pamiatkou Slovenka, preto by sme sa s vami radi o ňom podelili. Výstup na hrad trvá chvíľu a cena sa pohybuje okolo 5€ na osobu. Ak by ste mali záujem o fotografovanie musíte si priplatiť príplatok 3€ na osobu. Z námestia v Oravskom Podzámku odchádza autobus o 15:00 do Terchovej. Plánovaný príchod je 15:45. Večer vás čaká nezabudnuteľný zážitok na hudobnom festivale Terchovský budzogáň. Ale ak by ste si našli chvíľu čas a chceli by ste vidieť niečo viac môžte zájsť do mesta, kde určite nájdete veľa dobrých podnikov s pravými slovenskými jedlami. A teraz konečne môžete nasýtiť vaše bruchá pravými slovenskými haluškami.

Po celý zvyšok večera si môžete vychutnávať skvelú zábavu na festivale. Cena dvojdňovej permanentky je 20€ na osobu + príplatok za stanovanie 5€ na osobu. Prajeme vám dva dni plné dobrej nálady na festivale a dúfame, že budete na neho spomínať len v tom najlepšom.

3.8.2014

Kedže festival začína v piatok a trvá dva dni a kedže nemáte k dispozícií žiadny dopravný prostriedok, váš odchod do Amsterdamu sme museli prispôsobiť. V nedeľu ráno v skorých hodinách (6:15) odchádza autobus do Žiliny. Príchod je o 7:00 (presun 5 min. na MHD). Mestská hromadná doprava vás dopraví na vlakovú stanicu odkiaľ vám vlak odchádza o 7:52 vlak do Košíc. Plánovaný príchod je o 10:41. Keďže je letisko vzdialené cca 10 km od Košíc, tak vás bude čakať na stanici Michal, ktorý vás mikrobusom zavezie na letisko, kde sa s vami rozlúči. O 15:15 vám letí lietadlo spoločnosti Austrian airlines s prestupom na letisku vo Viedni.

Váš výlet je u konca a my sme nesmierne radi, že ste sa vybrali práve našu ponuku. Ak vám plán celkom nevyhovuje, obráťte sa kedykoľvek na našu spoločnosť a my sa pokúsime urobiť všetko to, čo bude v našich rukách. Prajeme vám nezabudnuteľný 10-dňový výlet po Slovenku.

Cestovná agentúra K&P

Poznámka: Cena pobytu je približne 166€ na osobu + vreckové + letenky a letecké poplatky + stravovanie

Na záver vám poskytujeme mapu vašej cesty Slovenskom.

Klára Šestáková a Petra Kocáková III.B

Comment Stream