הכנרת: 

נגה, ירדן, מאי ואמה

הכנרת מציגות : אמה, ירדן, מאי ונגה.
.הכנרת היא מקור המים הגדול ביותר שלנו
אגם הכינרת הוא חלק מהנוף הפתוח שלנו ואפשר לשחות ולבלות בו. אך יחד עם זאת, על מימיו הפתוחים של אגם הכינרת מרחפת סכנה של זיהום.
בעיה 1 : בעיית הזיהום בכנרת : כ-200 אלף איש חיים כיום באגן ההיקוות של הכנרת. הם מייצרים כמות גדולה של שפכים ביתיים, חקלאיים ותעשייתיים. חומרי הדישון וההדברה (מן החקלאות) וכן שפכים של הרפתות מזהמים את הכינרת, וגורמים להתפתחות של אצות, ואלה מוסיפות למי הכינרת טעם וריח לא רצויים. כאשר בני האדם מכניסים חומרים הגורמים לשינויים בהרכב או בתכונות הכימיות של המים הם למעשה מזהמים אותם. כאשר מים מזוהמים הם במקרים רבים בלתי ראויים לשתייה ועלולים לגרום למחלות ואף למוות אצל בני אדם וחיות. מדובר בנזק גדול המשפיע על החיים של כולנו. פתרון : לתת קנס גדול לאנשים שמזהמים את הכנרת וככה אנשים יקפידו על הניקיון מכיוון שאין איש שרוצה לשלם סכום כה גדול לקנס בגלל זיהום. בנוסף, אפשר גם לתת תלושי הנחה לחנויות ליד הכינרת אותם בעלי החנויות יחלקו לאנשים שמנקים את הכנרת,התלוש יאפשר למי שיקבל אותו הנחה משמעותית בחנויות שממוקמות סביב הכנרת. בעיה 2 - כמות המים בכנרת מתמעטת ומי השתייה שלנו איתם :הכנרת מתייבשת ומי השתייה שלנו מתמעטים. האוכלוסייה הולכת וגדלה ואיתה הצורך במי הכינרת. הכינרת, כפי שלא נראתה שנים הולכת ומתייבשת מולנו. הכנרת מספקת כרבע מכמות המים השנתית הנצרכת בישראל. בשל חשיבות זו, מפלס הכנרת, מעורר עניין רב בציבור. לצורכי ניהול אגם הכנרת נקבעו לאגם "קו אדום עליון" - מפלס מקסימלי שאסור לעבור היות שבמקרה של גאות ישנה סכנת הצפה לאתרים מסביב לאגם. כשקורה מצב כזה פותחים את סכר דגניה שדואג שבמקרה של הצפה הסביבה ליד הכנרת לא תיפגע. ו"קו אדום תחתון" שלאחר שנת בצורת(אם יש) מפסיקים את שאיבת המים מהכנרת במטרה לא לפגוע בה. בעשורים האחרונים, עקב שאיבת מים מהכנרת והתמעטות המשקעים ומקורות המים הזורמים אליה ירד מפלס המים בכנרת אל מתחת לקו האדום התחתון . הכינרת מספקת לנו כמות גדולה של מים, אנחנו מתרחצים במימיה, מטיילים על חופיה, שותים ממיה ומשתמשים בה לעוד צרכים רבים, אבל המים שלה הולכים ופוחתים ולבסוף יגמרו.
סרטון סכנה בכינרת
פתרון :לעלות את מחיר המים כך שכל טיפה חשובה וכך אנשים יחסכו יותר במים בשביל שהמחיר יהיה זול, בנוסף מי שמסיג כמות מים מסויימת מקבל הנחה על המים
= בעיה 3- הכנרת מתייבשת : הכנרת היא אתר נופש ובילוי פעיל. עשרות חופי רחצה מוסדרים קיימים לחופיה. בחלק מהם מתקיימת פעילות אתגרית כמו שיט סירות ואופנועי ים, סקי מים ורחיפה. כמו כן מתקיימת פעילות של תנועת הנוער צופי ים בחוף המושבה כנרת. בעשורים האחרונים, עקב שאיבת מים מהכנרת, והתמעטות המשקעים ומקורות המים הזורמים אליה, ירד מפלס המים בכנרת אל מתחת לקו האדום התחתון. ב-2008 הוקם על פי החוק להסדרת חופי הכנרת "איגוד ערים כנרת" אשר נועד להסדיר את הטיפול בחופי הכנרת. איגוד ערים כנרת מוביל להכנתה של תוכנית ארצית חדשה שתסדיר את הטיפול בחופי הכנרת, תציין היכן מותר לפתח חוף לצורכי תיירות ובאיזו מידה והיכן אסור ויש לשמר.