NajkrajŠie pamiatky Surinamu

Túto tému som si vybrala preto lebo ma zaujali roôzne pamiatky, rieky, skaly,......v Suriname a Kolumbií.

Voltzberg

Voltzberg je skala ktorá je vysoká 240 metrov. Na skale je krásny výhľad na Rainforrest.   V roku 2000 v decembri bol umiestnený na zozname svetového  dedičstva UNESCO. V okolí Voltzbergu existuje 350 druhov vtákov a tiež môžete spozorovať 8 druhov opíc.Bol založený v roky 1961 a bol rozšírený v roku 1986.

Blanche Miarie Falls

Blanche Maria bolo objavené v roku 1897. Poručík Van Drimmelen pomenov tieto vodopády podľa svojej manželke Mary White. Okolo vodopáduv sú vodopády Eldorado. Vodopády sa nachádzajú asi 300 km od  Paramariba. Blanche Maria sa nachádzajú na rieke Nickerie. Počas cesty k vodopádom môžete stretnúť všetky druhy zvierat. V tejto oblasti žije 8 rôznych druhov primátov a 200 druhov rôznych vtákov.

http://www.blanche-marie.com/en/

NajkrajŠie pamiatky Columbie

Salt Cathedral of Zipaquirá

Soľná katedrála Zipaquirá je populárna turistická atrakcia asi 30 kilometrov od Bogoty. Kostol je vyrezaný v opustenej soľnej bani asi 182,88 metrov pod zemou. Prehliadková trasa trvá  hodinu . V tuneloch sú vyrezané oltáre, krížová cesta a náboženské sochy, vrátane patróna baníkov. Je tam tiež múzeum, kaviareň aj 3D kino.

http://traveltips.usatoday.com/famous-monuments-co...

Ciudad Perdida

Ciudat Perdita je archeologický nález-stratené mesto. Stratené mesto leží v pohorí Nevada v Kolumbií. Toto miesto bolo založené ešte skôr než Machu Pichu.Staré mesto je aj znám tiež ako Teyuana.

http://en.wikipedia.org/wiki/Ciudad_Perdida

http://www.colombia.travel/en/international-touris...

Comment Stream