Co jsme se naučili za první čtvrdletí?

Prvním tématem byla práce. Myslím si, že je tohle takové praktické téma do života a docela mě i bavilo. Nejdříve jsme si vysvětlili jaký je rozdíl mezi silou mechanickou a manuální. Poté jsme si psali zápis a do něj jsme si napsali vzoreček a vysvětlili jsme si co jednotlivá písmena znamenají. Samozřejmě jsme si ukazovali jak se práce počítá, v jakých jednotkách se počítá a začali jsme procvičovat. Nesmělo chybět ani video Rande s fyzikou.

Dalším tématem byl výkon. Probírali jsme ho společně s prací - také jsme si k výkonu udělali zápis, vysvětlili jsme si vzorečky, procvičovali jsme výpočet výkonu, pouštětli jsme si krátké video Rande s fyzikou. Vypočítávali jsme si vlastní výkon při chůzi do schodů a při běhu do schodů.

Posledním tématem, které jsme zatím probrali byla energie. Vypracovávali jsme za pomocí paní učitelky a videa Rande s fyzikou pracovní list. Samozřejmě jsme si opět vysvětlili vzorečky atd..., dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí, a potom když nám paní učitelka všechno vysvětlila počítali jsme pár příkladů. Musím říci, že mě toto téma nejvíce bavilo a přišlo mi velmi zajímavé.

Doufám, že jsem na nic nezapoměla a že si pamatuji vše co jsme se za toto čtvrdletí naučili. A co vy pamatujete si více než já???

Comment Stream