סופרים ישראליים

גברים ישראליים בכתיבת רומנים ושינוי ספרות

היום, אני הולך לדבר על שלושה סופרים עברית מפורסמים. הם כתבו במהלך מלחמה וכאשר ישראל הפכה למדינה.

הראשון הוא עגנון שמואל, השני הוא אפלפלד אהרן, והאחרון הוא א"ב יהושע

שמואל יוסף עגנון נולד ביולי 1888 ונפטר פבואר 1970 בישראל. הוא נולד בגליציה, שעכשיו היא אוקראינה, עבר לפלסטינה ולאחר מכן התגורר בישראל. שמואל כתב ספרים בזמנים מטורפים, כאשר ישראל הוקמה. הוא כתב על ההיסטוריה הסוערת של העם יהודי במאה העשרים. ספריו הקודמים היו על האפליה של יהודים במזרח אירופה. מאוחר יותר, הוא כתב על התנועה הציונית בפלסטין ובישראל שהוקמו. בשנת 1924, שמואל היה ספריו נשרפו בגלל מהומות אנטי-יהודיות. בשנת 1931, את מקומו כסופר הובטח כשכתב הכנסת הכלה. ספר זה היה על היצירה מחדש של חסידים. ספר מפורסם נוסף שכתב היה אורח ללילה בשנת 1939.


הייתה כתיבתו תחושת סיוט.הקורא יעזוב את הסיפור תוהה מה אמיתי ומה היא פנטזיה. אורח ללילה היה על מספר מי שמבקר בעיר הולדתו לאחר תקופה של היעדרות ממושכת.הקורא מגלה מאוחר יותר שהסיפור הוא עליו וחוסר התקווה של העולם היהודי. שמואל היה ידוע להיות גבר של גאון. הוא זכה בפרס נובל והיה

אחד מגדולי הסופרים. עבודתו עסקה בסכסוך בין החיים המסורתיים היהודים והשפה והעולם המודרני.

ספריו על המסורות הרוחניות ודתיות של העם היהודי. רבים מסיפוריו הם מן התנ"ך מדי. עבודותיו על איך העולם היהודי האין רוחני יותר. בספרו, החופה, גבר מחפש בעלים לשלוש בנותיו. הוא רואה שמסורת יהודית אינה שם יותר בגלל העולם המודרני.

שמואל הוא סופר, תרגום חשוב מאוד והשפיע על העולם היהודי.


הסופר השני אני הולכת לדבר עליו הוא אפלפלד אהרון. הוא נולד שישי בפברואר 1932. הוא ניצול שואה והפך לסופר והסטוריון של היסטוריה היהודית בישראל.

אהרן אפלפלד הוא סופר מפורסם מאוד. הוא כתב יותר מ -40 כרכים של ספרים בדיוני ולא בדיוני. בספריו הוא מדבר על הטרגדיה של השואה. הוא מדבר על החוויה של מחנות הריכוז.השפעת השואה על יהדות אירופה ואת הטרגדיה של מוחות יהודים. הוא מדבר על השואה באופן מטאפורי. עבודתו היא מודרניסטי, ברור, ומדויק. אחד מספריו המפורסמים ביותר נקרא פתאום אהבה. ספר זה הוא על להיות נואש וגעגועים למשפחה ולחלומות של איבד את העבר שהוא אותו. הוא גם לכתוב ספר בשם פרחי אפלה שהיא על ילדות במלחמה השנייה. הוא זכה בפרסים רבים, כולל הפרס הבדיוני חוץ העצמאי.

למרות שהשפה הראשונה אהרון היא גרמנית, הוא למד ואימץ עברית. הוא אף פעם לא כתב אף אחד מספריו בגרמנית, וכתב את כולם בעברית. התברר לי שהוא אמר את זה בראיון וזה גרם לי לרצות לקרוא את הספרים שלו. "רציתי להתפוצץ המקומות האפלים ביותר של התנהגות אנושית ולהראות שגם שם, נדיבות ואהבה יכולים לשרוד;. שהאנושות והאהבה יכולים להתגבר על אכזריות וברוטליות"

הסופר האחרון שאני הולך לדבר על זה א"ב יהושע. הוא לא רק סופר, אבל מסאי ומחזאי. הוא נולד בדצמבר אלף תשע מאות, 1936. הוא גדל בירושלים, בקרן אברהם. הוא עשה את רוב לעצב ספרות ישראלית. הוא שירת כצנחן מ1954-1957, ובסופו של שירותו הצבאי הוא התחיל לפרסם בדיוני. יש לו עשרה רומנים, שלושה סיפורים קצרים, וארבעה מחזות. הוא היה מאוד פופולרי בדור "הגל החדש" של סופרים ישראליים. הוא היה שונה.

ספריו לדבר על הטבע של ההיסטוריה של ישראל. הם מדברים על השינויים בחברה ובתרבות בישראל. הספר הפופולרי שלו נקרא מר מאני.הספר הוא דרך חמש שיחות שהולכות אחורה כדי לכסות מאתיים שנים של חיים יהודים בירושלים. הרומן השמונה נקרא אש ידידותית. ספר זה הוא על משפחה לא רגילה.בדרמה שהולכת הלוך ושוב בין ישראל וטנזניה. אש ידידותית גם על הסכסוך הישראלי פלסטין.אב ישראלי מרחיק את עצמו מארצו כי בנו נהרג בטעות על ידי חיילים ישראליים.

יהושע זכה בפרסי נובל ומאוד משפיע. הוא תמיד קורא לישראל מולדתו אבל יש לו בעיות עם הממשלה שם ולא מאמין בהתנהגות שלהם

יהושע גם מאמין שיהודים אמריקאים הם רק יהודים חלקיים. יהודים מישראל שונים מיהודים מאמריקה. הוא אומר שהוא יהודי מלא ושאנשים שבחרו שלא לעבור לישראל הם כישלונות יהודים

סופרים אלה הם סופרים מדהימים ושינו את עולם ספר לכולם. הם תרגמו והביאו את הסיפור שלהם מחייהם לרומנים

Comment Stream