Sir Ken Robinson & VOSK (BYOD)

Sir Ken Robinson rajab teed radikaalsele pöördele standardiseeritud koolidest isikupärastatud õppimisele, mille eesmärgiks on luua tingimused, kus laste loomulik talent saaks õitseda.

Sir Ken Robinson väidab, et kõik lapsed on tohutult andekad. Ja me üsnagi julmalt raputame nad tühjaks. Minu väide on, et loovus on sama oluline, kui kirjaoskus ja me peaksime neid kohtlema samaväärselt.

Allpool on Sir Ken Robinsoni – rahvusvaheliselt tunnustatud innovatsiooni, loovuse ja hariduse teemadel mõtleja – uus TED video, mis küll salvestati juba veebruaris, aga avaldati eelmine nädal. Sir Ken Robinson räägib oma humoorikas stiilis muudatuste elluviimisest, loovusest ja konkurentsist ühiskonnas. Muuseas ütleb ta, et meie haridussüsteem (ja laiemalt terve ühiskond) on nagu kiirtoit – kõik standardiseeritud ja seetõttu suunatud “keskmiste tootmisele” ning seetõttu on talente raiskava iseloomuga.

Kuna Sir Ken Robinson pooldab õpilastes loovuse arendamist, siis üheks võimaluseks on koolides kasutada BYOD (VOSK) meetodit.

BYOD ehk “bring your own device” (“võta kaasa oma seadmed”) on lähenemine, kus õpilased kasutavad koolis õppetöös oma olemasolevaid tehnoloogilisi vahendeid.

Eesti keeles on kasutusel lühend VOSK.

Tänastel lastel on olemas väga erinevaid nutiseadmeid, mida on võimalik õppetöösse rakendada.

Comment Stream