DJ Wich

"Máňa"

V roce 1993 se seznámil s Indym a LA4, kdy spolu začínali všichni na pražské graffiti scéně. V roce 1998 vznikla skupina Indy & Wich, kde Indypůsobil jako rapper a on sám jako producent. Často spolupracovali s rapperem LA4, který se objevoval i na jejich vystoupeních.

V roce 2002 bylo vydáno album My3, které sklidilo velký úspěch. Album Hádej kdo… bylo nominováno na cenu Anděl 2006. O rok později bylo vydána ve spolupráci s Nironicem deska The Chronicles of Nomad.

V roce 2008 vydal producentskou desku The Golden Touch, na které se objevili zahraniční hosté jako Lil Wayne, Talib Kweli, M.O.P, Kurupt a další.

Pro kvalitu a rozmanitost svých beatů se stává žádanějším. Jeho produkce se objevují na albech předních českých a zahraničních rapperů. Z těch českých je to například Orion, Hugo Toxxx,W518, LA4 a z těch zahraničních Rasco, Rytmus, H16, Vec, Nironic a další…

Pro své fanoušky pořádá živé přenosy přímo ze studia (tzv. DJ Wich Live TV), kde je k vidění mnoho rapperů. Živě tak lze vidět nahrávání tracků, rozhovory a pokud máte nějaký dotaz, můžete se Wiche zeptat v chatu. Jednou za čas se objeví soutěž o věcné ceny. Přenosy jsou k vidění na ustreamu.

Vytvořil hudbu k filmům Gympl a Ulovit miliardáře.

Comment Stream