Prezentace

Uran

Měli jsme téma Uran. Sedmou planetu a zároveň nejchladnější planetu sluneční soustavy. Třetí největší planetu sluneční soustavy, na které prší diamanty. Myslím, že jsme si vybrali celkem dobré a zajímavé téma a bavilo nás se s ním podělit formou prezentace. Mohli jsme mít prezentaci delší, ale myslím, že se nám nakonec celkem povedla. Až na jednu skupinu nám většina skupin dala slušnou známku a myslím, že celkem právem.

Docela mě překvapilo, že na Uranu prší diamanty. Taky mě docela překvapilo, že některý šesťáci něco málo o Uranu věděli. Věděli například jakou má barvu, kolikátá planeta ve sluneční soustavě to je a taky že je to nejchladnější planeta. Také mě překvapilo, že většina šesťáků dávalo pozor. :D

Dozvěděl jsem se, že Jupiter a Saturn jsou největší planety Sluneční soustavy a také to, že všichni šesťáci to vědí. Dozvěděl jsem se také, že se Uran skoro vůbec nevyskytuje ve filmech, ale zjistil jsem, že se objevil v seriálu Doctor Who. Dozvěděl jsem se také, že Uran je nejchladnější planeta sluneční soustavy, což mě celkem překvapilo, jelikož Neptun je dál od slunce než Uran, ale na Neptunu je více °C.

Comment Stream