Světluška

                                                 ...správně vidíš srdcem a ne očima...

Je to dlouhodobý projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, který pomáhá nevidomým a dětem i dospělým s těžkým zrakovým postižením.

Světluška svítí od roku 2003

Patronkou projektu je zpěvačka Aneta Langerová.

Každoročním vyvrcholením sbírky je benefiční Koncert pro Světlušku.

Aktuální stav konta: 12 171 968 Kč

Světlo pro Světlušku - Půlnoční (ČT)

Účel fondu

Podpora rozvoje kultury a všech forem umění, zvláště mladé talentované umělce ze sociálně slabých rodin či jinak handicapované

Podpora rozvoje a rozšiřování vzdělávání, zejména modelových a průkopnických projektů a aktivit volného času zaměřených na děti a mládež

Podpora v oblasti sociální a zdravotní

Poskytování charitativní a humanitární pomoci.

Konto Světlušky "DESET DEVÍTEK" 99999 99999/0100 je otevřeno po celý rok.

Dárcovská SMS

Benefiční akce

Pomoci můžete také tak, že navštívíte některou z benefičních akcí, které se pořádají po celý rok.

V ZÁŘÍ SVĚTLUŠKY ZÁŘÍ - prodejní sbírka

Přispět Světlušce můžete také v tradiční sbírkové dny V ZÁŘÍ SVĚTLUŠKY ZÁŘÍ - od dobrovolníků v originálním kostýmu broučka si můžete zakoupit náramek a další sbírkové předměty.

Akce....

Plavání POTMĚ: Podpořte Mirka na cestě do Ria

Plavali jste někdy poslepu? Přijďte si to 31. ledna se Světluškou vyzkoušet na Plavecký stadion Podolí. Zakoupením vstupného podpoříte nevidomého plavce Miroslava Smrčku v uskutečnění jeho snu – kvalifikovat se na Letní paralympijské hry v Rio de Janeiru v roce 2016!

Komu Světluška svítí?

Ivo B. z Prahy

Ivo téměř dvacet let reprezentoval Českou republiku v paralympijském sportu pro zrakově postižené – goalballu. Nyní se věnuje především běžeckému lyžování a tandemové cyklistice. Sport je smyslem jeho života, umožňuje mu kontakt s přáteli jak nevidícími, tak vidícími.

Světluška přispěla částkou 20 000 Kč na sportovní aktivity

Romana H. z Olomouce

Paní Romana i její manžel jsou oba od narození nevidomí. Vychovávají spolu 5ti letého syna Vašíka, který je bez postižení. Rádi synovi čtou pohádky, když je kniha k dispozici v Braillově bodovém písmu. Takto zpracované knihy ale nejsou ilustrované a rodiče by si chtěli s Vašíkem ukazovat i obrázky.

Světluška přispěla částkou 2 500 Kč na hmatové knížky pro děti.

Josef S. ze Sedlce-Prčic

Josef studuje 3. rokem na Vysoké škole ekonomické obor Finance a účetnictví. Vzhledem k tomu, že se osamostatnil od rodiny a našel si společné bydlení s přáteli, výrazně mu tím stouply náklady na bydlení. Ze stipendia by rád hradil i úpravu studijních materiálů jako jsou skripta a učebnice nezbytné ke studiu na vysoké škole.

Světluška přispěla částkou 30 000 Kč na studijní stipendium

Jak přispět?

Kavárna potmě

Nadační fond Světluška postavil Kavárnu POTMĚ v roce 2012.

Od té doby zatemnělý autobus, kde hosty obsluhují nevidomí číšníci a servírky, najezdil po regionech České republiky víc jak 6 000 kilometrů.

Již v 19 městech naší vlasti měli hosté Kavárny POTMĚ možnost vychutnat si kávu tak, jak ji pijí naši nevidomí lidé.

Vůně a chuť kávy je v Kavárně POTMĚ intenzívnější a na tento dojem se nezapomíná.

Přemysl Filip, ředitel Nadačního fondu Českého rozhlasu k projektu řekl: „Jsme moc rádi, že kromě Prahy můžeme tento nevšední zážitek přivézt také lidem v regionech a těší nás úžasná odezva, kterou dostáváme. Letos navštívíme nejen oblíbené festivaly, ale i místa, kde jsme ještě s autobusem nebyli. Spolu s celým týmem nevidomých kavárníků se už moc těšíme.“


Jsi světluška má...

Na benefičním koncertě Světlo pro Světlušku se nedalo přehlédnout malou světluščí vílu, která zpívala s Anetou. Jejich společná píseň Jsi Světluška má sklidila velký potlesk.

,,Do tvých očí nese světlo Světluška, pohladí tě do ouška ti zašušká, že s ní můžeš vždycky v noci do dlaní z jejích křídel vzít si trochu svítání. Až tě někdo něžně vezme za ruku, nepospíchej, nepřidávej do kroku. Malý princ ti poví co tě zajímá, správně vidíš srdcem a ne očima..."

Aneta Langerová & Nelinka Franková - Jsi Světluška má

           Do projektu se zatím zapojilo více než 66 000 dobrovolníků a miliony dárců.

                                                                    Připojte se také.

                                                                                                          Vypracovala: Tereza Konečná

Comment Stream