Jaunzelande

Klimats

Mans priekšstats par klimatu NZ

Vispār biju pārsteigta, jo Jaunzēlandē nemaz nav tik silti - kā biju iedomājusies - tapēc izdomāju uzrakstīt manu domu apkopojumu par klimatu NZ.

Vissiltāk ir NZ ziemeļos, jo tie ir tuvāk ekvatoram respektīvi Z sala - Bay of Planty - pedējos pāris mēnešus pavadīju tur un bija forši. Silts saulains laiks - visu laiku. Zeme arī ražīga - tāpēc tur ir lielas kiwi augļu plantācijas. (pieminēju šo vārdu "augļi" jo tas NZ ir svarīgi - ja tu pateiksi tikai "kiwi" cilvēki var saprast to kā kiwi cilvēki (kas ir visi NZ iedzīvotāji). Nevar teikt man garšo kiwi - jāsaka man garšo kiwi fruit savādāk var saprast, ka tev garšo NZ iedzīvotāji :)
Bet nu atpakaļ pie klimata...

Jaunzēlandes galvalspilsēta Wellingtona atrodas pa vidu starp abām salām, Z salas pašā apakšā - klimatiskie apstākļi vidēji/salīdzinoši....Wellingtonā nodzīvoju divus mēnešus - ļoti vējains katru dienu un tā esot vienmēr. Vasarā siltākajās dienās termometra stabiņš reti kad uzskāpj līdz +25. Varbūt tikai pāris dienas gadā/vasarā.

Vispār priekšstats, ka NZ ir silti varētu būt maldīgs arī tā iemesla dēļ, ka bieži redzētas bildes -  cilvēki staigā šortos utml.... Mēs no ziemeļiem esam salīgāki nekā viņi - bērni LV tiek tuntulēti nez cik kārtās un jau no bērnības pieradināti..
Jaunzēlandē savādāk - viņiem plus padsmit grādi +14/+15, līst lietus - viņus tas neiespaido - viņi staigā šortos, mazajā krekliņā...Citi vēl basām kājām - viņiem nesalst, jo ir norūdīti.

Visu vasaru pavadīju pie Fox Glacier, kas atrodas tieši pie rainforest'a (katru otro dienu lietus)
un visu vasaru pavadīju ne tik siltā klimatā...lielie Dienvidu Alpu kalni aiztur siltumu no iekšzemes un līdz ar to ir vēsāks....

nu tā - īsumā
I.

Comment Stream