THE BEST BUY

By: Ryan Moon

The Prices

Moon Brand Footballs (14) for  $102.22

Wilson Brand Footballs (12) for $94.99

Work

Steps

set the promblem up

then divided to find the unit rate

Unit rate

The unit rate for moon brand is$7.30

And wilson brand is$7.91

The Better Buy

The better buy is Moon brand because its cheaper per football

This has been the better buy

Comment Stream