Linkin Park

Your Headline

Linkin Park je americká rocková skupina z Agoura Hills,Kalifornie hrajúca prevažne nu metal. Linkin Park má 6 členov. Najväčšími hitmi skupiny sú piesne „Numb“, „Somewhere I Belong“, „In the End“, „Crawling“, „Faint“, „New Divide“. Tieto piesne boli veľkými hitmi aj naSlovensku, keď vyhrávali v rôznych televíznych a rádiových hitparádach. Skupina Linkin Park predala celosvetvo viac ako 60 miliónov albumov a získala dveceny Grammy.

Počiatky

Prví zakladatelia tejto skupiny boli Michael Kenji Shinoda aBradford Philip Delson a Rob Bourdon.[4] Bývali pomerne blízko seba v Agoura Hills, chodili spolu na strednú školu, ale pokiaľ išlo o obľúbené hudobné štýly, kráčali každý iným smerom. Mike žil hip hopom a Brad preferoval metal. Raz sa obaja zišli na spoločnom koncerte dvoch skupín, ich tvorba sa zakladala na kombinácii rôznych hudobných štýlov (išlo o spoločný koncert kapiel Anthrax a Public Enemy), čo sa im veľmi zapáčilo. Vtedy sa datoval rok1996. Mike s Bradom sa dali dohromady s ďalšími budúcimi členmi Joeom Hahnom a Robom Bourdonom. Postupne sa k nim pridali aj David "Phoenix" Farrell a Mark Wakefield. Vtedy sa ešte skupina volala Xero a podarilo sa im nahrať prvú demo nahrávku obsahujúcu 4 piesne. Táto nahrávka dnes patrí medzi najcennejšie zberateľské predmety.

Mike sa cez známych dozvedel o Chesterovi Benningtonovi spevákovi skupiny Grey Daze, ktorá bola v tej dobe dosť populárna vo Phoenixe v štáte Arizona. Mike poslal Chesterovi niekoľko inštrumentálnych piesní, do ktorých Chester nahral svoj spev. Kvôli tomuto nahrávaniu zmeškal Chester aj oslavu svojich narodenín. Keď potom pustil nahrávky Mikovi rovno do telefónu, z Mikea úžasom vypadlo: „Chlape, ak si len z polovice tak dobrý, ako tvoj hlas, máš prácu “. Chester nasledujúci deň vyrazil z Phoenixu do L.A., kde sa stretol aj s zvyškom skupiny.

Po odchode Marka Wakefielda a jeho nahradením Chesterom sa skupina premenovala na „Hybrid Theory". Bohužiaľ sa už jedna skupina takto volala a im nezostávalo, než prejsť na iný názov. Vtedy prišli s nápadom vypožičiať si meno Lincoln Park – čo je meno, ktoré má v každom americkom meste aspoň jeden park. Neskôr ale zistili, že si na toto meno nemôžu založiť internetové stránky, pretože doména už bola s týmto menom obsadená. Vtedy sa rozhodli mierne pozmeniť aj názov, z ktorého sa stalo „Linkin Park." Výslovnosť oboch je totiž v hovorovej angličtine pomerne podobná. Po natočení klipu k prvému singlu, „One Step Closer", vyšla 24. októbra 2000 aj debutová doska, ktorá sa rýchlo vyhúpla na popredné priečky predajnosti a zaistila tak Linkin Park obrovský úspech.


členovia skupiny

Súčasní členovia

  • Chester Bennington – spev (od 1999)
  • Robert Gregory Bourdon – bicie (od 1996)
  • Brad Delson – sólová gitara, sprievodný spev(od 1996)
  • David "Phoenix" Farrell – basová gitara, sprievodný spev (1996 – 1998, 1999, od 2001)
  • Joe Hahn – turntable, klávesy, sample, sprievodný spev (od 1996)
  • Mike Shinoda – spev, rytmická gitara, klávesy, produkcia (od 1996)

Chester Bennington

Comment Stream