Rodinný výlet?
Tu je naša ponuka!!

Objavte krásy slovenskej prírody a zabavte sa po slovensky vďaka nášmu 10-dňovému programu kladúcemu dôraz na rodinnú atmosféru a priateľskosť nás – Slovákov!

Ktorú časť Slovenska uctím svojou návštevou a návštevou mojej rodiny?

Cieľom výletu je:

 • spoznať oblasť Liptova
 • navštíviť mesto módy – historické mesto Trenčín
 • nadýchnuť sa atmosféry hlavného mesta Slovenskej republiky - Bratislavy
 • Ubytovanie

 • Dobrodružstvo sa začína príchodom do mesta Ružomberok.
 • Po príchode do Ružomberka je pre Vás prichystané ubytovanie v rodinnom penzióne v časti Černová. Penzión je perfektne vybavený. Je tam všetko čo budete potrebovať počas vášho pobytu. Záhradné posedenie, záhradný gril, ohnisko, pieskovisko, hojdačka, herňa či stolný tenis budú spríjemňovať voľné chvíle Vám i vaším deťom.
 • Máte možnosť si vybrať medzi stravovaním individuálnym alebo tiež polpenziou
 • 1. deň

  Po ubytovaní bude nasledovať zoznámenie sa s okolím. Návšteva centra mesta, sútoku riek Váh a Revúca a tiež návšteva Liptovského múzea v Ružomberku. Posledným bodom prvého dňa sme pre Vás prichystali menšie prekvapenie v podobe lanovej dráhy- Tarzánie. Návrat do penziónu, večera a odpočinok.

  2. deň

  Po raňajkách bude nasledovť presun do obce Lúčky kde strávime celý deň. Doobeda navštívime Lúčanský vodopád a Lúčanské Travertíny. Posilníme sa obedom z miestnej reštaurácie a po obede sa pojdeme okúpať do Aqua vital parku, čo určite príde vhod nielen deťom ale aj rodičom. Večera bude nachystaná v penzione kde ste ubytovaný.

  3.deň

  Po raňajkách vás dnes čaká Vlkolínec- živá obec, je obývanou obcou so stálymi obyvateľmi a "chalupármi", majiteľmi dreveníc, sezónne prebývajúcimi vo Vlkolínci. Vlkolínec je pamiatka zapísaná v svetovom dedičstve v zozname UNESCO.

  Na Vlkolínec sa dostanete po asfaltovej serpentíne alebo turistickou skratkou cez krátku dolinku s dreveným zábradlím. Pri spiatočnej ceste z Vlkolínca môžete v strede obce odbočiť pri drevenej zvonici smerom ku kostolu, von z dediny na starodávnu pešiu cestu Vlkolínčanov, ktorá vedie popod chránený prírodný výtvor Krkavú skalu, Starými lazmi, cez záhradkársku osadu do mestskej časti Baničné v Ružomberku. V penzióne sa naobedujete, odpočiniete si a na poobedie je prichystaná cesta do Oravského Podzámku, prehliadka Oravského hradu a múzea. Na spiatočnej ceste sa sa zastavíte v Jasenovej - pamätný dom Martina Kukučína.

  4.deň

  4. deň navštívite 2 veľmi populárne slovenské jaskyne nachádzajúce sa v Demänovskej doline. Sú to Demänovská ľadová jaskyňa a Demänovská jaskyňa slobody. Cesta do Demänovskej doliny trvá cca pol hodiny (32km).

  Po obede vyrazíte smer- Liptovský Mikuláš, kde pôjdete do Tatralandie - vodného sveta plného bazénov, toboganov a vodných atrakcií. Deti sa zúčastnia animačného programu a rodičia sa pôjdu zregenerovať do wellness centra, ktoré je súčasťou Tatralandie.

  5.deň

  Na piaty deň sme pre vás prichystali výlet do Vrátnej doliny. Pozriete si kaňon rieky Varínka. Výstúpite peši či lanovkou na Veľký Kriváň (1708m.n.m) - najvyšší vrch Malej Fatry a budete sa kochať nádherným výhľadom na okolie... Po obede na vás čaká Terchová. Navštívite tu múzeum Juraja Jánošíka - slovenského zbojníka a národnú legendu, Jánošíkove diery (Dolné diery, Nové diery), vypočujete si zvuky slovenského dreveného ľudového nástroja fujary, ktorý je zapísaný do svetového nehmotného dedičstva UNESCO a svoj deň ukončíte príjemným posedením pri grile a chutnej večeri v záhrade penziónu, v ktorom ste ubytovaní.

  6.deň

  Dnes zažijete trocha viacej dobrodružstva. Vezmite svoje deti na super zážitkový splav na raftovom člne rieky Váh spojený s dobrodružnou jazdou na Land Roveri popod Skladanú skalu. Štartujeme pri Kolibe u dobrého pastiera v krásnom prostredí Čutkovskej doliny. Splav trvá približne dve hodiny a je plný nezabudnuteľných zážitkov.

  V druhej poobedňajšej časti vodáckeho dobrodružstva vás zavedieme po rieke na jeden z najatraktívnejších salašov na Slovensku, ktorý je plný domácich zvierat a tradičných slovenských syrov. Tu si budete mať možnosť pochutnať na tradičnej slovenskej kuchyni a pokochať sa krásnou prírodou.

  7.deň

  7. deň sa už presuniete o niečo ďalej. Dokonca, 6.noc v Ružomberku bola vašou poslednou v tomto meste. Po raňajkách si pobalíte veci a ide sa do 150 km vzdialeného historického mesta Trenčín. V Trenčíne navštívite hrad Matúša Čáka, prezriete si mesto - mestské opevnenie, Mierové námestie, Štúrovo námestie, mestskú vežu, historické centrum, a potom si dáte obed v niektorej z miestnych reštaurácií. Po obede získate v Trenčianskom múzeu poznatky o histórii tohto mesta a vášmu zájmu určite tiež neujde Trenčianska synagóga.

  Potom príde na rad trocha športu. Miestny hokejový klub Dukla Trenčín odohrá zápas na domácom ľade a vy pri tom nebudete chýbať! Po tomto zápase vás čaká dlhšia cesta až do Senca, kde pre vás bude prichystané ubytovanie.

  8. deň

  Hotel Senec, je hotel ktorý sa nachádza v rekreačnom stredisku Slnečné jazerá. Je tam príjemné prostredie na oddych. Ten vám príde určite vhod, pretože ste unavení zo včerajšieho náročného dňa. Takže program na dnešné dopoludnie nebude nič vôbec náročný. Môžete si dlhšie pospať, poprezerať okolitú prírodu alebo len relaxovať pri jazere. Po obede sa pôjdete pozrieť do Židovskej synagógy, na stĺpy hanby, urobíte si menšiu obhliadku centra mesta a posledným bodom prehliadky v Senci bude Turecký dom.

  9.deň

  Dúfame, že ste si včera poriadne odpočinuli, načerpali plno síl a energie pretože dnes si pôjdete prezrieť hlavné mesto Slovenska- Bratislavu a program je celkom bohatý. Doobeda si prezriete Bratislavský hrad a tiež aj parlament na hradnom kopci. Autom sa dá vyviesť až na hradný kopec a v niektorej bočnej uličke zaparkovať. Potom pešou chôdzou prejsť k parlamentu a pokochať sa najmä krásnym výhľadom na Dunaj až do Rakúska. Deťom sa bude určite páčiť fontána pred parlamentom. Ďalej sa pôjdete pozrieť do domu sv. Martina, na Starú radnicu a primaciálny palác. Naobedujete sa v nejakej reštaurácii, môžte si vybrať podla vlastnej chuti, pretože ich je tam veľmi veľa. Po obede vám odporúčame prechádzku popri rieke Dunaj, Slovenské národné múzeum, na spiatočnej ceste sa zastavte na Slavíne a kalvárii. Teplú večeru budete mať nachystanú v Seneckom hoteli.

  10.deň

  Dnešným dňom Váš pobyt u nás na Slovensku končí, a preto sme vám prichystali nasledovný program: Doobeda si prezriete okolie Senca, ktoré je tiež veľmi atraktívne. V Kráľovej pri Senci sa nachádza unikátny včelársky skanzen. Pri vstupe do tohto múzea vás určite zaujmú včelie úle rôznych tvarov. Po obede pred náročnou dlhou cestou sa pôjdete s deťmi vyšantiť do kútiku detských radostí, kde sú rôzne vodné atrakcie, futbalové ihrisko, tobogany, skákajúce hrady alebo máte možnosť navštíviť i Aquapark Senec.

  Denisa Dinghová, Magdaléna Kubíková 3.B

  Comment Stream