NAJlepšie univerzity v Európe

                Chystáte sa na univerzitu? Rebríček najlepšie hodnotených univerzít v Európe vám zaručene pomôže. Patria sem hlavne univerzity vo Veľkej Británii: univerzita Cambridge, Oxford, Imperial Coll London a univerzita Coll London.

                Keď sa obávate cestovať ďaleko za školou, tak si pozrite pár tipov na najlepšie univerzity v našom okolí: Karlova univerzita v Prahe (Česká republika), univerzita vo Varšave (Poľsko), univerzita vo Viedni, Viedenská univerzita technológie, univerzita v Innsbrucku a univerzita v Grazi (Rakúsko).

-Univerzita v Cambridge vo VB – bola založená v roku 1209 a je druhá najstaršia univerzita v anglicky hovoriacom svete. Dnes má asi 19 000 študentov. Univerzita je známa svojimi absolventmi – skvelý vedci a matematici – Isaac Newton (gravitácia), Charles Darwin (evolučná teória), William Harwey (krvný obeh) a mnoho ďalších. 83 jej absolventov bolo odmenených Nobelovou cenou.

univerzita Cambridge

-Oxfordská univerzita v Oxforde– je najstaršia britská univerzita, ktorá bola založená v roku 1167 a patrí medzi najprestížnejšie univerzity na svete. Momentálne na nej študuje okolo 22 000 študentov. Ročne táto univerzita priláka asi 7 000 študentov, ktorí túžia po kvalitnom vzdelaní alebo po solídnom štarte do budúcej kariéry. Univerzity tvoria „Colleges“, v ktorom sú zoskupení študenti, ktorí sa stretávajú aj pri večeri a mimoškolských aktivitách. Študovali tam najvplyvnejší a najmocnejší ľudia sveta- štátnici, spisovatelia aj vedci.

-Karolova univerzita v Prahe – je najstaršia univerzita v strednej Európe. Bola založená v roku 1348 Karolom IV. a tvorí ju 17 fakúlt. Na univerzite študuje momentálne okolo 54 000 študentov a univerzita tiež poskytuje aj stravovanie, ubytovanie a knižnice. Slávnymi absolventmi sú: Edvard Beneš (druhý prezident Československa), Karel Čapek (spisovateľ), Ján Hus (reformátor), Nikola Tesla (vynálezca, fyzik).

-Varšavská univerzita vo Varšave – bola založená v roku 1816 za vlády Alexandra I. .Je momentálne najväčšia univerzita v hlavnom meste Poľska. Študuje tu okolo 60 000 študentov. Môžete tu študovať až na 19 fakultách, napr. biológiu, chémiu, vzdelávanie, fyziku, psychológiu, dejepis či právo a veľa iných. Je známa aj svojimi úspešnými absolventmi: Frédéric Chopin (pianista, skladateľ), Jerzy Andrzejewski (spisovateľ), Bolesław Prus (prozaik) či nositeľ Nobelovej ceny Menachem Begin (izraelský premiér).

-Viedenská univerzita vo Viedni – je hlavná všeobecná univerzita vo Viedni. Bola založená v roku 1365 a po Karlovej univerzite je to najstaršia univerzita s nemeckým vyučovacím jazykom. V tomto roku na nej študuje okolo 14 000 študentov.

Keď máte chuť precestovať za dobrou univerzitou viac kilometrov tak tu sú ďalšie tipy na najlepšie univerzity v Európe, napr. Pierre-and-Marie-Curie University (Francúzsko), univerzita Utrecht (Holandsko), univerzita v Mníchove (Nemecko), univerzita Copenhagen (Dánsko) alebo univerzita Moscow State (Rusko).

- Pierre-and-Marie-Curie University („Univerzita Paríža“) v Paríži – je špecializovaná na prírodné vedy. Vznikla v roku 1971 pri rozdelení parížskej univerzity na fakulty. V tomto roku na nej študuje okolo 32 000 študentov. Má 6 fakúlt: lekársku, chemickú, biologickú...

-Univerzita Utrecht v 4.najväčšom meste Holandska - Utrecht– je najväčšou univerzitou Nizozemska a bola založená roku 1636. Študuje tu okolo 37 200 študentov a nachádza sa v strede mesta. V roku 2006 bola zaradená v zozname prestížnych škôl a v Európe skončila na 7. mieste a odvtedy sa posunula na 6.miesto v roku 2014.

Dúfam, že Vám tento článok pomohol pri výbere prestížnej univerzity doma či v zahraničí.

Comment Stream