חנה סנש1921-1944  " אני מחכה ליום שיקראו לי. אינני יכולה לחשוב על דבר אחר." (מתוך יומנה של חנה סנש)

בית ספר: גדרות

כיתה: ו'2

      תלמידי הקבוצה: רוני, אורי, רז ותמר

קורות חייה- חנה סנש נולדה בבודפשט שבהונגריה בשנת 1921, למשפחת משכילים.
אביה, בלה סנש, היה סופר והוא נפטר בהיותה בת 6 שנים.
חנה התקבלה לבית ספר פרוטסטנטי לבנות, אך כאשר נבחרה למועצה הספרותית של בית הספר, נמנע ממנה מימוש הבחירה מסיבות אנטישמיות. היא נעשתה ציונית נלהבת לנוכח האנטישמיות בהונגריה. •בשנת 1939 עלתה ארצה, למדה שנתיים בבית הספר החקלאי, והצטרפה לקבוצת צעירים שהקימה את קיבוץ שדות ים.•ב-1943 התנדבה לצבא הבריטי, והצטרפה לקבוצת צנחנים שנועדו לצנוח על אדמת אירופה, במסגרת המאבק בגרמניה הנאצית. •ב-15 במרץ 1944 צנחו חנה סנש וחבריה בקרואטיה, ליד הגבול ההונגרי, שם הצטרפו לקבוצת פרטיזנים מקומית. ביוני 1944 חצתה את הגבול להונגריה, נתפסה על ידי חיילים הונגרים. היא נשלחה לכלא בבודפשט, שם נחקרה בעינויים. •היא הועמדה לדין באשמת ריגול ובגידה במולדת אך עוד קודם שהסתיים משפטה הוצאה להורג, ב-7 בנובמבר 1944, בהיותה בת 23 בלבד.


מדוע היא חלוצה לדעתנו? לדעתנו, חנה סנש היא חלוצה בגלל שהוכיחה שגם בנות יכולות לצנוח ולא להישבר בשביל עמנו. היא הראתה מנהיגות ויכולת רבה. היא עזרה לפתח את ארצנו להיות מה שהיא כעת. בנוסף למרות היותה לא יהודיה היא עלתה לארץ, בנתה אותה, צנחה בשביל להפסיק את השואה, נתפסה ומתה בייסורים בשביל עמנו! היא הייתה חלוצה נהדרת

תרומתה של חנה למדינת ישראל: חנה תרמה לארץ בדרכים רבות לדוגמה1. חנה צנחה ונלחמה בשואה.2. חנה פיתחה את הארץ.3. הפחה ליהודית בשביל עמנו.