Práce, výkon, energie

Práce

Při této látce jsem se naučila co je to manuální a mechanická práce. Také i to, že když při jakékoliv práci používám svoje svaly, dělám manuální. Kdežto mechanická práce je mnohem složitější než jsem si myslela, ještě teď mi dělá trošku potíže.

Také jsme dělali různé příklady, ty mě moc bavili a šly, např. táhnutí klády, zvedání klády: toto jsme sledovali v naučném krátkém seriálu Rande s fyzikou, kde nám vše krásně vysvětlili, a to i zábavně.

Poté jsme také chodili po druhém patře školy s iPadama a hledali odkazy na stránky, kde byly schované úlohy, které jsme posléze vypracovávali.

Výkon

Tyto hodiny byly také moc zajímavé, i teď jsme dělali různé experimenty... běhali jsme ze schodů z horního patra školy až do dolního. Nejdřív krokem, pak klusem a nakonec sprintem. Toto vše jsme si zapisovali a nakonec vypočítali svůj výkon při běhu. Já jsem byla velice překvapena s výsledkem a myslím, že i ostatní.

Energie

Při těchto hodinách jsme se zabývali energií. Jeden den, jsme se také byli podívat na výstavu. Bylo to vše o fyzice, chemii a podobně. Poté, co jsme si to tam všichni užili, nám zbýval ještě jeden úkol na pracovním listě, který nám ještě před rozchodem dala paní učitelka. Měli jsme v McDonaldu vypočítat energii, kterou do sebe dostaneme, když tam něco sníme a poté ho porovnat s příjmem energie s některých sportovců, co jsme měli také vyplnit do pracovního listu. Už zase mi vyšlo nečekané číslo!