Najväčšie hudobné festivaly        Európy

Pripravme sa, je to blízko. Európska sezóna letných festivalov začína už v týchto dňoch ! Slnko, teplo, voda a stánky s občerstvením s prúdmi tečúceho studeného piva. Stretnutie obrovského množstva ľudí, kamarátov a známych a spoločné chvíle strávené pri popíjaní alkoholických nápojov. Stanovačka, prebdená noc plná zábavy, spoznávania nových ľudí s rovnakými názormi a životným štýlom a počúvanie obľúbenej hudby. Letné festivaly. Pre niekoho z rôznych dôvodov odpudivé, no presne takto si predstavuje milovník festivalovej živej hudby svoj ideálny letný predĺžený víkend.

Vo svojom zozname tých naj. festivalov Európy by som chcel uverejniť a zviditeľniť najmä tie, ktoré sú pre nás Slovákov z hľadiska vzdialenosti v porovnaní s kvalitou najdostupnejšie a s vynechaním tých tradičných slovenských aj najnavštevovanejšie.


Nova Rock
(Rakúsko)

Sezónu festivalov v Rakúsku už tradične odštartoval v polovici júna festival Nova Rock. Tento najväčší rakúsky festival sa každoročne koná v prírodnom areáli Pannonia Fields II blízko dedinky Nickelsdorf. Festival je aj pre mňa zaujímavý, pretože sa koná na mieste vzdialenom len 40 km od Bratislavy a už tradične je pre návštevníkov zo Slovenska zabezpečená kyvadlová doprava na festival a späť. Sezónu letnej zábavy tu v tomto roku odštartovali mená ako THE PRODIGY , VOLBEAT alebo IRON MAYDEN.

Rock am Ring
( Nemecko)

Festival Rock am Ring je najväčší hudobný festival v Nemecku a patrí medzi najväčšie v celej Európe. Je to rockový festival, ktorý sa uskutočňuje od roku 1985 na pretekárskom okruhu Nürburgring. Tento okruh je populárny tiež tým, že sa tu jazdí Veľká cena Nemecka Formuly 1. V roku 2014 sa tento festival konal 5. – 8. júna a vystúpili na ňou hviezdne kapely ako napríklad KINGS OF LEON , METALLICA alebo LINKIN PARK.

Balaton Sound
( Maďarsko)


Obľúbenou dovolenkovou destináciou pre Slovákov je okrem Jadranského mora aj maďarské jazero Balaton. Dovolenke pri slnečnom jazere spríjemnenej o hudobný festival Balaton Soundneodoláva veľké množstvo návštevníkov. Tento festival je označovaný ako perfektná plážová party plná popovej a rockovej hudby okorenená nočnými diskotékami so známymi DJ-mi.

Tento pomerne mladý festival organizovaný od roku 2007 získal v najlepšej medzinárodnej súťaži festivalov European Festival Awards ocenenie pre najlepší stredne veľký hudobný festival roku 2012.

Rock For People
( Česká republika )

Za zmienku pre nás Slovákov stojí tiež určite aj multižánrový český festival Rock For People. Koná sa v centre Českej republiky na letisku mesta Hradec Králové. V roku 2014 bude oslavovať svoje 20. narodeniny a za svoje pôsobenie privítal veľké množstvo hudobných hviezd. Tento festival je známy pre ľudí nielen z Českej a Slovenskej republiky ale aj z Nemecka, Poľska, Rakúska a stále častejšie tiež z Veľkej Británie, Holandska, Francúzska alebo Belgicka.

Bažant Pohoda
( Slovenská republika )

Vôbec najväčší festival, ktorý sa uskutočňuje na území Slovenskej republiky je festival Bažant Pohoda, ktorý sa od roku 1997 organizuje v meste Trenčín. Každý rok ho navštívi približne 30 000 nadšencov festivalovej hudby, no náš najväčší festival sa však stále radí medzi európskych trpaslíkov. Hlavný program festivalu tvorí hudba rôznych žánrov, vystupujú tu kapely reprezentujúce rock, punk, folk, rockabily, world music, reggae, ska, pop, jazz, rave, rôzne žánre tanečnej hudby, folklór, ale aj klasická hudba.

V Európe je organizovaných skutočne veľa festivalov. Každý z nás si vyberie podľa toho, čo sa mu páči a aký štýl hudby má rád. Dúfam, že som aspoň niektorých z Vás týmto článkom inšpiroval a možno raz niektorý z týchto festivalov navštívite.

Zdroje

Comment Stream