CK SlovakiaTour

Your best choice for holiday...

Poďte s nami objaviť Slovensko, malú krajinu v strede Európy, s rozmanitým reliéfom, s malebnými pohoriami a tichými tokmi riek. Počas Vášho pobytu u nás môžte objaviť a vychutnať si množstvo starobylých hradov, romantických prechádzok, vodných svetov a tajuplných jaskýň. Touto cestou Vám chceme ukázať, že aj pobyt na Slovensku môže byť rozprávkovým zážitkom na celý život, nielen pre Vás, ale aj pre Vaše deti. O spríjemnenie Vášho pobytu na Slovensku sa postará CK SlovakiaTour.

Dovoľte nám predstaviť Váš desaťdňový program, ktorý sme pre Vás pripravili v dňoch od 14.7.2014 do 23.7.2014. Váš program začína na východnom Slovensku, a preto Vás bude v Bratislave očakávať náš milý sprievodca Jurko, aby Vás odprevadil na určené miesto a sprevádzal Vás počas celého pobytu.

Program

1. DEŇ

Po náročnej a zdĺhavej ceste si Vás dovoľujeme privítať pri obede na Námestí baníkov v Rožňave v reštaurácii Tri ruže. Taktiež už budete mať pripravené ubytovanie v 3-hviezdičkovom Penzióne pri kaštieli Betliar***. Sme si isté, že určite budete unavení, preto sme Vás prvý deň nechceli príliš zaťažovať. Po oddychu sme si pre Vás pripravili návštevu Betliarskeho kaštieľa a Ochtinskej Aragonitovej jaskyne, ktorá ako možno viete je národnou prírodnou pamiatkou a taktiež je zapísaná na zozname Svetového dedičstva UNESCO. Jaskyňa leží v Slovenskom rudohorí západne od Rožňavy.

V noci sa poriadne vyspite, pretože na ďalší deň Vás čaká dlhý výlet.

2. DEŇ

Po sýtych raňajkách sa môžete vydať objavovať ďalšie krásy a pamiatky Slovenska. S Jurkom sa presuniete do pôvodne malej baníckej obce Stratená, ktorá bude pre Vás oázou pokoja, čistoty, nádhery, jednoduchosti a oddychu, ktorý v tomto uponáhľanom svete potrebuje takmer každý človek. V tejto obci Vám chceme ukázať najmä Stratenský kaňon alebo sa len tak môžete pokochať krásou prírody. V blízkosti Stratenej sa nachádza ďalšia zaujímavá slovenská jaskyňa, a to Dobšinská ľadová, ktorá Vás určite nadchne. Po obede sa vydajte po stopách Jurka do Levoče. V tomto meste sme pre Vás zabezpečili odborný výklad, nemôže chýbať ani prehliadka Oltára majstra Pavla, ktorý je jedinečným sochárskym dielom neskorogotického obdobia. Večeru vám ponúkne hotel Stela**** v centre mesta, v ktorom prespíte nasledujúce dve noci.

3. DEŇ

Tento deň bude pre Vás veľkým dobrodružstvom. Presuniete sa do Červeného Kláštora, odkiaľ sa začína splav Dunajca dlhý približne 10 km, preto je treba sa poradne najesť. Na cestu späť už budú pre Vás prichystané horské bicykle, ktoré sme Vám zapožičali na 3 hodiny. Veríme, že tomuto sa potešia i vaše deti. Pochopiteľne nemôžte z tejto oblasti odísť bez návštevy Pieninského národného parku. Pieniny sú územie, ktoré je príznačné svojou malebnou krajinou so zachovanými prvkami ľudovej architektúry. Územie je zaujímavé i pre výskyt jedinečných a vzácnych druhov fauny, flóry a ich biotopov. Nie náhodou práve toto územie je kolískou medzinárodnej ochrany prírody v Európe. O Vaše deti sa postará Jurko a vy si môžte preto v kľude vychutnať večernú prechádzku po Levoči.

4. DEŇ

Tento deň sme zamerali najmä pre Vaše ratolesti, ale i vy si určite prídete na svoje. Ubytovanie budete mať pripravené v AP Aqu-ski*** v Liptovskom Mikuláši. Práve tu sa nachádza najväčší aquapark na Slovensku a jeden z najväčších v strednej Európe - aquapark Tatralandia. Nachádza sa 2 km na severozápad od centra Liptovského Mikuláša. Čaká na Vás celodenný relax a oddych a pre deti množstvo bazénov a atrakcií v podobe tobogánov či, lanovej dráhy. Večerný program necháme na Vás.

5. DEŇ

Dnes sme si pre Vás pripravili náročný turistický program do podhorskej oblasti Vlkolínec, ktorý je pamiatkovou rezerváciou ľudovej architektúry. Po náročnom turistickom výlete si doprajte oddych a svieži drink pri Liptovskej Mare. Vaše dve detičky určite budú bolieť ich malé nožičky, preto sme na nich nezabudli a opäť Vás čakajú vodné radovánky v Tatralandii. A tak už nám nič iné na dnes neostáva len Vám zaželať krásne sníčky v horskom prostredí.

6. DEŇ

Dnešný deň by mal zažiť každý, kto sa rozhodne navštíviť Slovensko. Jurko Vás odprevadí na jeden z najkrajších hradov na Slovensku, ktorým je Oravský hrad nachádzajúci sa v obci Oravský Podzámok. Je to výrazná dominanta oravského regiónu a patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska. Pri prehliadke Oravského hradu vystúpite až do výšky 112 m nad úroveň rieky Orava, v takej výške je najvyššia časť hradu. Prekonáte viac ako 300 schodov, našťastie v etapách, medzi jednotlivými hradnými palácmi. Prehliadka Oravského hradu trvá približne 1 a pol hodiny. Aj keď sa táto prehliadka zdá byť príliš náročná určite stojí za to ju absolvovať. Po prehliadke si môžte na chvíľu oddýchnuť v blízkej kaviarni. V tejto obci sme si pre Vás pripravili ešte jedno prekvapenie a tým je vyhliadková plavba starootcovskou plťou po rieke Orava popod skalné bralo Oravského hradu. I dnes sme mysleli na Vaše detičky. Veríme, že ich zaujme návšteva skanzenu Vychylovka. Deti oveľa radšej prejdú skanzenom na vláčiku, ktorý je raritou a niečím významným. Počas prehliadky tu môžu vidieť chov oviec, či vyblázniť ešte svoju ostávajúcu energiu na preliezačkách. Pomaly sa však musíte presunúť do Terchovej, kde už bude pre Vás pripravené príjemné ubytovanie v hoteli Diery.

7. DEŇ

Dúfame, že v Terchovej sa prebudíte do krásneho slnečného dňa, pretože dnes Vás čaká opäť trocha turistiky. Samozrejme, že sme si pre Vás nepripravili zdolávanie veľkých vrchov, no i táto turistika nebude najľahšia. Navštívite Jánošíkove diery, ktoré sa nachádzajú v národnej prírodnej rezervácii Rozsutec. Skladajú sa z troch ucelených častí: Dolné diery, Nové diery a Horné diery. My by sme vám však chceli odporučiť trasu Dolné diery, ktorá je napriek rebríkom pomerne nenáročná a bežne ňou chodia aj deti. Budete mať možnosť vidieť dva vodopády, ktoré sú súčasťou vodopádov Dierového potoka. Keďže už sa nachádzate v Terchovej nezabudnite si na pamiatku spraviť peknú fotku so sochou Jánošíka. A čo už by to bola za prehliadka Terchovej, keby ste neochutnali lahodné slovenské korbáčiky a žinčicu. Čaká Vás hodina a pol cesty na stredné Slovensko, preto sa pred tým nezabudnite poriadne naobedovať. V hoteli Diery Vám pripravia tradičný slovenský obed - Bryndzové halušky. Dobrú chuť. Poobede prídete do Bojníc, kde bude program zameraný najmä pre Vaše deti. Tu si prezriete najstaršiu a najnavštevovanejšiu zoo na Slovensku. Pri vstupe ako pozornosť od nás deti dostanú zmrzlinu. Večer Vás čaká posledný bod dnešného programu, prehliadka romantického Bojnického zámku. Veríme, že budete veľmi unavení, a tak strávite príjemnú noc v luxusnom štvor hviezdičkovom hoteli Kaskáda. Keďže máte k dispozícii nášho Jurka, pokojne mu zverte deti a vy si v kľude oddýchnite na masáži alebo v saune.

8. DEŇ

V posledných dvoch dňoch ste mali veľmi nabitý program, preto sme sa rozhodli dnes trochu zvoľniť. Ráno sa v Bojniciach naraňajkujete, pobalíte si svoje veci a môžete sa vydať na cestu do banských miest. Konkrétne vaša prvá zastávka bude v Banskej Bystrici. Bude pre Vás pripravený sprievodca, ktorý Vám poskytne odborný historický výklad mesta. Potom spoločne s ním navštívite Literárne a hudobné múzeum. Toto múzeum dokumentuje aj bábkarské tradície, ktoré zobrazujú históriu bábkového divadla Banskej Bystrice a stredoslovenského regiónu s jednoduchým spracovaním najmä pre detského návštevníka. Vaša druhá zastávka dnešného dňa bude v Banskej Štiavnici a tu sa na chvíľu z Vás stanú baníci. Dostanete banícke vybavenie a môžete ísť skúmať zachované objekty podzemia - štôlne, šachty, ťažné veže, haldy, priemyselné a účelové objekty súvisiace s baníctvom. Túto noc strávite opäť v inom prostredí, a to v hoteli Grand Matej***.

9. DEŇ

Ráno než sa presuniete do poslednej časti Slovenska, čiže na západ sa dúfame ešte poriadne zrelaxujete vo Vodnom raji Vyhne.

Vodný raj Vyhne je miesto, kde počas celého roka nájdete príjemný relax, harmóniu a pohodu. Bez ohľadu na počasie je v tomto relaxačno-športovom centre k dispozícii celý rad wellness služieb a možností na športové vyžitie. Vaša cesta teraz bude pokračovať do mesta Trnava. Po ceste Vám ešte Jurko ukáže Národný žrebčín v Topľčiankach. Veríme, že Vaše deti sa do koníkov zamilujú a naplno si užijú jazdu po krásnej prírode. Keďže Trnava je na Slovensku jedným z najdôležitejších centier rímskokatolíckej cirkvi a stojí tu množstvo jej kostolov, dostala prezývku „Malý Rím“. Preto Vám odporúčame návštevu Kostola svätého Jakuba. Je to barokový kostol s kláštorným komplexom. Je nám všeobecne známe, že máte radi futbal, preto Vám chceme ukázať ako vyzerá naša slovenská liga napríklad v zápase Spartak Trnava. Po zápase sa ubytujete v penzióne Luxor** a užite si poslednú večernú slovenskú prechádzku.

10. DEŇ

Váš pobyt sa pomaly, ale isto chýli k záveru. A ako to už býva i my sme si pre Vás pripravili prekvapenie. Rozhodli sme sa, že posledný deň Vášho pobytu Vám predstavíme nie veľmi známe a turisticky navštevované Záhorie. I tento pomerne malý región skrýva v sebe veľa zaujímavých historických a prírodných pamiatok. My Vám pár z nich ukážeme. Najskôr Vám ukážeme pamiatky Holíča: bývalé letné reprezentačné sídlo habsburského cisárskeho dvora - Holíčsky zámok a Veterný mlyn, ktorý je jediným zachovaným veterným mlynom na Slovensku. Jurko Vás odvedie na poslednú prehliadku, ktorá bude v meste Skalica. Tá patrí k najstarším mestám na Záhorí a je zaujímavá najmä tým, že má trojuholníkový pôdorys námestia. Skalica má k dispozícii množstvo návštevných miest - Skalické rybníky, Skalické hory alebo taktiež veľa kostolov. Posledná prehliadka pamiatok v meste Skalica bude návšteva Rotundy svätého Juraja. Vašu cestu Slovenskom definitívne ukončíte v našom hlavnom meste, čiže v Bratislave, kde si môžte nakúpiť množstvo suvenírov na pamiatku domov.

Dúfame, že sa Vám náš program nezdá príliš nabitý. Slovensko je síce menšia krajina, no i tu sa dá toho veľa zažiť. Preto veríme v to, že si odnesiete veľa nových zážitkov a na Slovensko budete spomínať len v dobrom. Podľa našich výpočtov precestujete po Slovensku približne 970 km a Váš pobyt vrátane ubytovania a vstupov Vás bude stáť okolo 1603 eur. V prípade akýchkoľvek nejastností, alebo dotazov sa na nás kľudne obráťte.

Tešime sa na Vás. S pozdravom Kristína Šťastná a Veronika Konečná.

Comment Stream