Historie mobilního telefonu

-První mobilní telefon spatřil svět v r. 1983. vynalezl ho americký konstruktér Martin Cooper. Byla to Motorola DynaTAC8000X. Tento přistroj vážil asi 2 kg a byl 25 cm dlouhý. Říkalo se mu lidově „cihla“ a vypadal podobně jako vysílačka s dlouhou anténou. (Mobilní telefony bez antény se začaly vyrábět až v roce 2002.)

-Tento mobil stál asi 4000 dolarů ( v přepočtu asi 100 000 Kč) a jeho nabitá baterie vydržela jen 30 min.

-Tento první mobilní telefon měl obrovský úspěch po celém světě.

SMS-První SMS z mobilu byla odeslána v r. 1993 z firmy Nokia ale službu SMS zpráv začali zákazníci plně využívat až v roce 2002.

MMS- (multimediální zpráva) byla odeslána v roce 2001 japonským Sha-Mail, který byl zavedený J-Phonem.

Značky mobilůNejstarší značkou mobilního telefonu je Motorola, dále potom: Nokia, Siemens... Další značky: Samsung, Sony Ericsson, Blackberry, LG, Apple (Iphone), HTC...

TYPY MOBILU-Nejstarším a zároveň i nejobyčejnějším typem mobilů jsou asi mobily s jednoduchou klávesnicí, dalšími typy mobilu jsou: „véčka“, vysunovací mobilní telefony, mobily s počítačovou klávesnicí a nejspíš nejnovější dotykové mobilní telefony.

OPERÁTOR-Prvním operátorem v ČR byl EUROTEL (nynější O2) v r. 1990. Dalšími operátory byly napřiklad: Pegas (dnešní T-mobile), Oscar (dnešní Vodafone).

Comment Stream

2 years ago
0

hmm , opravdu zajímavé (very intresting)

2 years ago
0

dobrý

2 years ago
0

😄

2 years ago
0

hezký😄

2 years ago
0

👎 👎 👎 👎 👎 👎 👎 👎 👎 👎 👎 👎 👎