Ja som si vybrala tému "Najlepšie univerzity v Európe". Vybrala som si ju preto lebo ma celkom zaujímalo, ktoré sú tie naj v Európe.

University of Oxfords

University of Oxford je najstaršia britská univerzita. Bola založená v roku  1167 alebo 1163 a je to jedna z najprestížnejších univerzít na svete.

Už koncom 12. storočia bolo mesto Oxford dôležitým centrom štúdií. Usadili sa tu učitelia a vzdelanci z celej Európy, ktorí tu začali prednášať v roku 1096. Vyučovanie sa však intenzívne začalo po roku 1167.

                                                University of Edinburgh

University of Edinburgh je založená v roku 1583. Je verejnou univerzitou v Edinburgu, hlavnom meste Škótska .Bola založená ako štvrtá univerzita v Škótsku.

Univerzita začala ako právnická fakulta. Univerzitná knižnica je od samotnej univerzity mladšia o tri roky

                                                       University College London

University College London je univerzita v Spojenom kráľovstve. Trvale sa radí medzi 10 najlepších univerzít sveta, momentálne je hodnotená ako 4. najlepšia univerzita na svete.

University College bola založená v roku 1826. Ako prvá inštitúcia vyššieho vzdelania v Anglicku prijímala študentov bez ohľadu na náboženské vyznanie a sociálno-ekonomický profil. Významní absolventi sú napríklad Móhandás Karamčand Gándhí, Alexander Graham Bell, Chris Marti.

                                                     University of Oslo

University of Oslo je najväčšou najstaršou univerzitou v Nórsku. Univerzita má cez 27.000 študentov a 6000 zamestnancov.Univerzita sa skladá z ôsmich fakúlt. Univerzita bola založená v roku  1811 ako kráľovský Frederiks univerzity, pomenované po kráľovi Frederik VI. Bol názov zmenený na univerzite v Oslo v 1939. Univerzita bola až do roku 1939 často nazývaný "The Royal. Frederiks" a často jednoducho nazvaný "univerzita".

                                                Imperial College London

Imperial College London je elitná londýnska univerzita, ktorá sa špecializuje v oblasti vedy, inžinierstva, obchodu a medicíny. Vo svetových rebríčkoch sa pohybuje na mieste top 10 škôl na svete.

Významní absolventi sú napríklad George Porter, Alexander Fleming.

Comment Stream