Najväčšie hudobné festivaly                             v Európe

Hudbu mám veľmi rád ,preto mi je téma festivaly veľmi blízka. Festival je pre mňa miesto kde sa môžu ľudia uvolniť , zabávajú sa a najmä popri tom počúvajú skvelú hudbu. No ja osobne som ešte nemal možnosť  zúčastniť sa na nejakom festivale keďže na väčšine je vstup až od 16 rokov.

V Európe je našťastie veľa hudobných festivalov. Preto vyberám tie najzaujímavejšie a pridám aj jeden zo Slovenska.

Tomorrowland

Tomorrowland je festival tanečnej hudby.  Koná sa v mestečku Boom, blízko Antwerp v Belgicku. Tento festival vznikol v roku 2005  a získal si srdcia fanúšikov tanečnej hudby po celom svete. Od  doby kedy vznikol sa stal jedným z najvýznamnejších svetových hudobných festivalov.Vystupujú tam hviezdy ako  Avicii, Swedish House Mafia, Skrillex,  David Guetta a mnoho ďalších...

V roku 2013 svetom preletela informácia že lístky na Tomorrowland sa vypredali za 1 sekundu. No nikto nepotvrdil a zároveň ani nevyvrátil túto informáciu. :D

Glastonbury

Najslávnejší hudobný festival na svete, ktorý sa každý rok vypredá v priebehu niekoľkých desiatok minút, aj napriek tomu, že každý rok sa dohráva v daždi a blate v Piltone vo Veľkej Británii. Vznik tohto festivalu ovplyvnila éra hippies. Prvý rok na ňom bolo 1500 ľudí a teraz je to najväčší festival leta.

Roskilde festival

Koná sa v Dánsku. Je to najväčší festival v severnej Európe. Tento festival je konaný už od roku 1971. Počas festivalu je počet dobrovoľníkov okolo 32 000 keďže ho usporiadáva nezisková organizácia . Slávny je aj vďaka organizovanému behu nahých. Veľa hudobníkov ho označilo za ich najobľúbenejší festival.

sziget

Festival, ktorý trvá viac ako 5 dní je obrovským multižánrovým podujatím, ktorý každoročne navštevujú hudobní fanúšikovia z celého sveta. V roku 2013 bol výhlásený za najlepší  hudobný festival (strednej veľkosti) .Je veľmi dobre dostupný pre Slovákov, pretože sa koná na „ostrove slobody“ uprostred neďalekej Budapešti. Každoročne prichádza okolo 150 000 návštevníkov z celej Európy.

Tin the park

Koná sa v Škótsku v Balade. Trvá 3 dni a navštívi ho priemerne každý rok okolo 250 000 návštevníkov. Trvá od 11-13 júla. Tento rok tam vystúpia hviezdy ako napr. Arctic Monkeys, Ed Sheeran, Bastille, Imagine Dragons a mnoho ďaľších.

Bažant Pohoda

Konečne je tu spomínaný slovenský festival. Je najväčší na slovensku ,ročne ho navštívi  30 000 ľudí. Už 19. ročník sa bude konať od  9.- 11.7. 2015 na letisku v Trenčíne.

Mapa

Kliknite na okienko nižšie a zobrazí sa vám mapa s festivalmi.  

Zdroje

Comment Stream