שתי ערים

טליה אדרי

ישראל מלא בעירים רבים עם אנשים ותרבותיות שונות. בכל הארץ, יש יהודים ,ערבים ואנשים אחרים. גם יש הרבא מקומות לנוסע מדרום לצפון במדינה. בארץ העירים נמצאות במקומות שונות כמו הרים, חופים, מדברים, ועוד. העיר חביבה עלי היא בצפון בשם צפת והעיר האהובה עלי בדרום היא אילת. השתי עירים שונים מאוד אבל על שניהם יש משהו מיוחד שאני אוהבת.

צפת נמצאת בהרי צפת וכנען. בגלל העיר בהרים יש נוף יפה. העיר הוא עתיקה מאוד בגלל צפת נוסד לפני אלפים שנים. השם של העיר, צפת, הוא בתורה והוא זה ארץ יהודה. צפת היא עיר מיוחדת בגלל בגיל שלהוכל ההיסטוריה שיש. העיר מלא עם אנשים דתיים. בצפת יש תושבים רובם יהודים. בכל חופש הגדול בקיץ, תמידה אני נסעתי לשם כדי לקנות נרות של שבת. גם בצפת יש קריית האמנים שמספקים חיים שונה מאנשים הדתיים בכל העיר.

בדרומה של העיר עתיקה, היה בית קברות במשך מאות שנים. זה הוא אחד הבתי קברים עתיקים ביותר בישראל. בעיר יש היסטוריה הדתית עם בתי כנסת עתיקות רבות ועוד מוסדות חינוך. גם עכשיו היום צפת ידועה הרבה במיוחד זה האנשים דתיים והתפילות בשבת. לפני השבת ביום שישי, כל האנשים בעיר מתכוננים לשבת וגם הזמן של שבת, הכל סגורות בעיר כמו המסעדות ועסקים ואין אף אחד או תנועה ברחובות.

כאשר את ללכת באוטו, אחרי שבת סיים, לנסוע מתוך העיר בצפון, הכל לעשות צריך הוא לנוסע ישר הכל הדרך לדרום הארץ כדי להגיע לאילת. אז את להגיע לאילת, את לראות העיר אין דומה לצפת. באילת יש הוף היום ונמל אילת לעומת זאת בצפת אין הים. העיר נוסדה ב1950. אילת מלא עם מלונות רבות, מסיבות, מסעדות, ומועדונית הלילה. העיר נמצאת ביחד בים האדום וג'ורדן. אילת זה יפה בגלל העיר נמצאת על יד הרים והים. הבניינים ביחד שני הים וההרים.

Comment Stream