1879 - 1955  אלברט איינשטיין
גדול הפיזיקאים זוכה פרס נובל
    חברי הקבוצה - איתי,שליו
.ח,שלו.מ,טל,אוהד וג
בית ספר אומנויות ראשון לציון

אלברט איינשטין - סיפור חיים

תורת היחסות הפרטית, הכללית האפקט הפוטואלקטרית, ממנחי הבסיס למכניקת הקוונטים, חקר התנועה הבראונית, תיאר איינשטיין את עקרונות הפעולה של הלייזר שהיווה את הבסיס ללייזר במעבדה, ביחד עם הפיזיקאית סאטינדרה נאת בוז פיתח איינשטיין את ההתפלגות הסטטית של חלקיקים הידועים כבוזונים.

תרומותיו של אלברט

אלברט איינשטיין נולד ב1879 ומת ב18 באפריל 1955. במאמר משנת 1924 תיאר איינשטיין את עקרונות הפעולה של הלייזר, דבר שהיווה את הבסיס לייצר קרן לייזר במעבדה. בשנת 1920 לאחר ליקוי החמה שהתרחש ב29 במאי 1919 שבו אוששה לראשונה את תורת היחסות הכללית, איינשטיין זכה לתמיכה חיצונית רחבה לזכייה בפרס הנובל לצד מדענים מובילים רבים בעולם.

אתרי אינטרנט

בחרנו בו כי

בחרנו בדמות זו מכיוון שהוא המציא ופיתח המון דברים שעזרו מאוד לאנשים ולמדענים, שינו את העתיד ותרמו למדינת ישראל המון. בנוסף לכך אלברט איינשטיין הוא דמות מסקרנת ומעוררת השראה.

קורות חייו

אלברט איינשטיין נולד ב14 למרץ 1889 ונפטר ב18 באפריל 1995 היה פיזיקאי ויליד גרמניה בן למשפחה יהודית מגדולי הפיזיקאים בכל הזמנים איינשטיין נחשב לגדול התאורוקינים לצד אייזיק ניוטון , אבי הקלאסית , שמו הפך למילה נרדפת לגאונות , הוא זכה לפרסים ברבע הראשון של ה100 ה20 בזכות תורת היחסות אותה הגה , ששינתה את כל אשר היה ידוע על טיבם של הזמן , מסה , תנועה וכח המשיכה , ובזכות תרומותיו ליסודות מכניקה הסטטית ולהסברת האפקט הפוטו אלקטרי ועוד. הקים את האוניברסיטה הראשונה בישראל.

פעולות

איינשטיין היה פיזיקאי שנחשב לגדול המדענים שקיבל גם פרסי נובל לפיזיקה ומצא שימוש בנשק גרעיני

תרומות

—בעזרת התרומות של איינשטיין ייצרו קרן לייזר במעבדות.

— בשנת 1905 פרסם איינשטיין ארבעה מאמרים בשנתון הפיזיקה שהיה כתב העת המדעי לפיזיקה החשוב של אותה תקופה. מאמרים אלה נחשבים לאבני יסוד בפיזיקה המודרנית, והם שינו את התפיסות שהיו מקובלות עד אז לגבי הקשרים בין מרחב, זמן וחומר.

—הנוסחה "E=mc²" שנוסחה לראשונה (ובצורה יותר מדויקת) בידי איינשטיין ב"שנת הפלאות", היא אחת הנוסחאות הפיזיקליות המפורסמות בהיסטוריה.היא גם הפכה לאחת הנוסחאות הפיזיקליות המפורסמות ביותר בהיסטוריה, ולסמל של ממש לעבודתו של איינשטיין ולפיזיקה בכלל.