Marilyn Monroe

Skvelá osobnosť, ktorú charakterizoval červený ruž..

Základné údaje

Norma Jeane Mortensenová, známa pod menom Marilyn Monroe, sa narodila 1. júna 1926, Los Angeles. Po kariére modelky sa z nej stala filmová hviezda. Stelesňovala veľké množstvo oslňujúcich žien vo filmoch ako Páni majú radšej blondíny a Niekto to rád horúce. Marilyn bola trikrát vydatá, prvýkrát s Jamesom Doughertym, druhýkrát s bejzbalovou legendou Joeom DiMaggiom, tretíkrát so spisovateľom Arthurom Millerom. Mala výšku 161 cm a váhu 58 kg. Jej miery boli 94-61-91.

Stále záhada!

Jej záhadná smrť, zvyčajne považovaná za samovraždu, z nej spravila trvalý symbol tlaku vyplývajúceho z krásy a slávy. Rôzne konšpiračné teórie dodnes tvrdia, že za úmrtím herečky nebola samovražda, ale dôsledok mileneckých afér s bratmi Kennedyovcami. Ale stále nie je jasná pravá príčina jej smrti.

Dvojaký!

Nikto nevedel čo presne robí v súkromí. Pred reflektormi to bola sebavedomá dračica a v súkromí to bola kôpka nešťastia. Bola závislá na práškoch od spania. Ku koncu jej kariéry niekedy ani nebola schopná vstať a dostaviť sa na nakrúcanie. Jej život bol škandalizovaný najmä po odhalení aktov, ktoré nafotila, keď bola veľmi mladá a o ktorých sama herečka povedala, že s fotením súhlasila, lebo potrebovala 50 dolárov na opravu automobilu.

Nikdy nezmizne!

Ona je symbolom večnej ženskosti. Platinovo blond vlasy, dlhé čierne mihalnice, uchvacujúci úsmev. Nikdy sa nesmie zabudnúť na jej červený rúž. Bolo to jej ,,poznávacie znamenie". Milovala módu a bola udávačkou módnych trendov.Z jej fotografií vyžaruje živý, nesmrteľný duch. Hoci Marilyn sa honosila plnými tvarmi, ktoré by dnes zodpovedali európskej veľkosti číslo 44, stále zostáva sexsymbolom všetkých čias.

Poznamenané módou!

Roky najviac poznamenané módou sú hlavne roky 1950 až 1960. Najväčšou vychytávkou boli šaty siahajúce pod pás. Alebo obyčajné pletené svetre. . . Rukávy šiat a košieľ sa nosili v trojštvrťovej dĺžke, šaty bez rukávov sa dostali do módy až po roku 1960. Veľmi často sa nosili odevy zo syntetických materiálov, najmä na báze nylonu, a kombinovali sa s inými materiálmi. Riadila sa pravidlom:
"JA NEPRENASLEDUJEM MÓDU, ALE MÓDA PRENASLEDUJE MŇA." :-)

Pre každého bola dokonalým stvárnením perfektného výzoru a vyzáže. Bola hviezdou a sexsymbolom počas celej jej kariéry.

Toto je ona!

20 citátov od Marilyn

Ži každý de%n, ako by si práve v ňom mal prežiť celý svoj život."

"Som sebecká, netrpezlivá a trochu neistá. Robím chyby, nedokážem sa ovládať a občas je ťažké ma vystáť. Ale keď ma neznesieš v tých najhorších chvíľach, potom si ma celkom určite nezaslúžiš ani v tých najlepších."

"To, že sklameš jednou, ešte neznamená, že sklameš zakaždým. Musíš to skúšať, vytrvať a vždy, vždy, vždy veriť sám v seba. Pretože keď v seba nebudeš veriť ty, kto potom áno?"

"Múdre dievča bozkáva, ale nemiluje, počúva, ale neverí a opúšťa mužov skôr, ako je odpustené."

"Tvoje oblečenie by malo byť dosť priliehavé, aby ukázalo, že si žena, ale dosť volné, aby ukázalo, že si dáma."

"Čas hojí, hladí a zahladzuje skoro každé mínus života, a vďaka perspektíve vzdelanosti robí všetko minulé krajším.“

"Čo vedomá mysel nedokáže rozoznat, srdce môže odhaliť."

"Sláva je príjemná vec, ale v noci sa k nej nepritúlite.“

"Nevadí mi žiť v mužskom svete, pokiaľ v ňom môžem byť ženou.“

"Na všetko, čo stojí za to mať, sa vyplatí počkať."

"Muž je ako koberec. Položte to dobre hneď prvý krát a môžete po ňom šľapat celý život.“

"Mám radšej psov než ľudí. Tí ma na rozdiel od ľudí totiž nikdy nepohrýzli.“

"Čo si obliekam na spanie? Channel č.5.“


"Hollywood je miesto, kde vám zaplatia tisíce dolárov za bozk, ale za vašu dušu ponúknu len 50 centov.“

" Nevymycujte neresti ak chcete mať pôvabné ženy! Podobali by ste sa hlupákom, ktorí zabíjajú húsenice a túžia po motýľoch.“

"Manželia sú dobrí milovníci, iba keď klamú svoje ženy.“

"Nenávidím byť sexsymbolom, ale ak mám byť symbolom niečoho, nech je to sex!"

"Sláva je ako kaviár. Je krásne jesť kaviár, ale keď ho máte každý deň… poznáte to."

"Neviem, kto vynašiel vysoké podpätky, ale všetky ženy mu veľa dlhujú."

"Keď som vyrastala, nikto mi nepovedal, že som krásna. Všetky dievčatká by ale mali počuť, že sú krásne, aj keď to tak napríklad nie je..."

Zdroje!

Comment Stream