פוליטיקה בישראל

תסתכל על מפלגות ופוליטיקאים חשובים

ישראל משתמשת בדמוקרטיה פרלמנטרית. יש 120 חברי הפרלמנט, או כנסת ישראל. ראש הממשלה היא בדרך כלל ראש המפלגה עם רוב המושבים בכנסת.ראש הממשלה פועלת כראש הממשלה ושל הממשלה. בחירות לפרלמנט נערכות כל ארבע שנים. לפעמים ממשלות אינן מחזיקות מעמד זמן זה. כאשר הממשלה נכשלה בחירות חדשות שנערכו.

בנימין נתניהו

ראש הממשלה הנוכחית היא בנימין נתניהו. הוא עומד בראש הליכוד. ממשלתו היא קואליציה.ממשלת קואליציה נוצר כאשר צד אחד אין מספיק מושבים לשלוט לבד. הקואליציות של נתניהו מורכבת מארבעה צדדים. צדדים אלה יש עתיד, הבית היהודי, ותנועה. לפני אולם יומיים נתניהו ירה יאיר לפיד וציפי לבני. החלטה זו הסתיימה ממשלת הקואליציה. נתניהו הכריז על בחירות מוקדמות.

ליכוד הוא המפלגה הימנית אגף הגדולה של ישראל. המפלגה מדגישה את חשיבותן של ההתנחלויות ביהודה ושומרון. הם רוצים לחזק את ההתנחלויות, ולוודא שהם לא יכולים להיות עקר. במונחים של כלכלת המפלגה מאמינה כי מסים צריכים להישמר נמוכים. הליכוד הוא אחראי להפרטה של אל-על והבנק לאומי. בנוסף המפלגה הופרטה חלקים רבים של ארץ. המפלגה מתנגדת לפתרון של שתי מדינות.המסיבה הייתה גם אחראית להסכם השלום שנחתם עם מצרים. הסכם זה נתן מצרים לגבות סיני.

יאיר לפיד

יאיר לפיד הוא ראש המפלגה יש עתיד. עד יום שני לפיד כיהן כשר האוצר. הוא לא חדש לפוליטיקה. לפני שנתיים לפיד היה כתב חדשות בטלביזיה. הוא יצר את מפלגתו ולהוביל אותו לנצחון. זה הפך למפלגה השנייה בגודלה עם 19 מנדטים. לפיד נחשב למתון. עם זאת, הוא תומך בפתרון של שתי מדינות. הוא מאמין שישראל צריכה לוותר על חלק גדול מיהודה ושומרון, שמירה על חלק מההתנחלויות.

יש עתיד הוא מפלגה שנוסדה על ידי יאיר לפיד. זה מפלגת מרכז שמייצגת את מעמד ביניים שהוא חילוני. זה הצד השני בגודלה בכנסת. יש לו 19 מנדטים. המפלגה רוצה להתמקד יותר בנושאים שהם מקומיים. היא מאמינה שכולם צריכה לשרת בצבא. לרבות אזרחים ערבים והחרדי. המפלגה מתמקדת בדברים שיעזרו למעמד ביניים. המסיבה מאוד מאמינה כי ניתן להגיע לשלום רק עם פתרון של שתי מדינות. הם לא רוצים הסכם שלום עם הפלסטינים, הם רוצים להתגרש.

הוא עומד בראש ומייסד המפלגהישראל ביתנו. הוא עולה מרוסיה, והגיע לישראל בשינה 1978. הוא משמש כיום כשר חוץ. הוא מאמין כי הסכסוך בין הערבים וישראליים הוא לא על אדמה. הוא אומר שזה על אידיאולוגיה. משום שהוא רואה את הסכסוך כאידיאולוגי, הוא לא מאמין בשתי מדינות תהיה בסופו. הוא מאמין כי הסכסוך בין הערבים וישראליים הוא לא על אדמה. הוא אומר שזה על אידיאולוגיה. משום שהוא רואה את הסכסוך כאידיאולוגי, הוא לא מאמין בשתי מדינות תהיה בסופו. הוא מאמין ששתי מדינות היא חשובות.בפתרון שלו לגבולות יהיו מבוססים על אוכלוסייה.

אביגדור ליברמן

מפלגה זו נחשבת לאגף חילוני ותקין. המסיבה כדלקמן רעיונותיו של זאב ז'בוטינסקי. הבסיס של המפלגה הוא ישראלים דוברי רוסית חילוניות. המפלגה מאמינה שאזרחים ערבים צריכים לשעבד את נאמנותם לישראל. יש צד התמקדות חזקה מאוד על איראן ותכנית הגרעין שלהם. הם רוצים לשים את הלחץ על איראן בזירה הבינלאומית. המפלגה תומכת בזכות שיבה של כל יהודים, וממיר את אורתודוקסי. הוא גם מאמין שלא צריך להיות יותר הפרדת הכוחות. המפלגה אינה תומכת בתוכניות רווחה.

ציפי ליבני

לבני ציפי הוא ראש תנועת המסיבה. היא תומכת העיקרית של פתרון שתי מדינות.ביום שני היה לבני פוטר מעבודתה. היא הייתה אמורה להיות שר המשפטים. היא מאמינה שיש להעלות מסים. בנוסף היא מאמינה שמתנחלים ביהודה ושומרון לא צריכים לקבל שוככים. הצד מחזיק שישה מושב בכנסת.

מסיבת התנועה נוסדה בשנת 2012. תנועה נוסדה על ידי ציפי לבני ושלושה פוליטיקאים אחרים מקדימה.מפלגה זו היא דוגמא לשמאל בישראל.המפלגה רוצה ליצור שלום יותר מכל דבר. כדי להשיג שלום הצד מאמין בפתרון של שתי מדינות. בנוסף המפלגה רוצה לחוקק חוקים כדי להגן על כדור הארץ. המפלגה גם רוצה להחזיר את המסים שהליכוד ביטל.המפלגה יש כיום שישה מושבים בכנסת.

Comment Stream