Ořezávátko

Mladý Bernard Lassimone hrozně miloval matematiku a hlavně rýsování. Na Bernardově škole v poslední době hodně rýsovali. Jednou rýsovali na známky a jemu se ztupila tužka. Nůž u sebe neměl a nevěděl co má dělat. Byl z toho neštastný vždycky měl totiž nejlepší práci a najednou dostal dvojku.

Odpoledne když přišel domů, tak začal přemýšlet. "Co by všem školákům usnadnilo ořezávání tužek ? Chtělo by to něco praktického, malého a jednoduchého."

A pak  se roku 1828 zrodil ten nápad ! Bernard začal vymýšlet jak to bude vypadat.

  1. Z čeho to bude ?     Ze dřeva                                                                                                             2. Co ty tužky bude ořezávat ?    Kousek nabroušeného železného plíšku                                  3. A jak to zakomponovat do sebe, aby to do sebe přesně zapadalo ?  

Udělám malou dutou dřevěnou krabičku. Ve které bude díra do které se ta tužka strčí a vedle té zasunuté tužky bude kousek plíšku. "A  pak už jen bude stačit tou tužkou zatočit a budu mít nabroušenou tužku jako novou. A už žádné nože !!! Bernard se rozhodl, že se to bude jmenovat ořezávátko.

Další den to měl sestrojené a chlubil se ořezávátkem všude. A dnes už jsou ořezávátka součástí každého dětského penálu díky Bernardovi Lassimonovi.

Comment Stream

3 years ago
0

hezké i dlouhé :D

3 years ago
1

Pěkné :)

3 years ago
1

pobaven, poučen

3 years ago
1

Hezký článek :D

3 years ago
0

Všem moc děkuju :)