Lednicko-Valtický areál

Lednicko-Valtický areál je krajiný celek o rozloze 283,09 kilometru čtverečním v okrese Břeclav při hranici s Rakouskem, od prosince 1996 je zapsán do Seznamu světového kultůrního dědictví UNESCO.

Lednicko-valtický areál, je jeden z pokladů světového kulturního a přírodního dědictví, je se svými historickými objekty, zahradní architekturou, rybníky a sítí cyklistických tras považován za nejrozsáhlejší člověkem uměle vytvořené území Evropy.

Můžete zde podnikat leccos – jezdit na lodi, na koni, na kole, kočárem i na bruslích, vydat se na toulky za vínem, prozkoumávat romantické kolonády a zámečky skryté v lesích.

Lednicko-Veltický aréál se dělí :

  • Na zámek Lednice

Zámek s rozlehlou zahradou patří mezi nejkrásnější komplexy v České republice. Velkolepá je i výzdoba interiérů s vyřezávanými kazetovými stropy, původním historickým nábytkem či pozoruhodným, šestatřicetistupňovým dřevěným schodištěm v knihovně, které vedlo do ložnice knížat. V okolí zámku se rozkládá rozsáhlý zámecký park vybudovaný na počátku 19. století. V parku se nachází mnoho vzácných dřevin, rybníků a zajímavých staveb. Lednické panství získali roku 1246 Lichtenštejnové a patřilo jim bezmála 700 let.

  • Na zámek Valtice

Původně gotický hrad z 13. století byl přestavěn na renesanční a později barokní zámek. Zámek tvoří třípatrová čtyřkřídlá budova s konírnou, jízdárnou, galerií, rokokovým divadlem a kočárovnou. Bohatě vybavené zámecké interiéry byly upravovány až do 18.století. Začátkem 19.století byla zahrada rozšířena a přebudována na přírodně krajinářský park s dalekými průhledy. Park má rozlohu 14,6 ha a roste v něm 22 druhů jehličnanů a 63 druhů listnáčů.

Poloha

Comment Stream