העיר - אשדוד
Elliot Shine

אשדוד הוא העיר החמישית בגודלה בישראל. הוא ממוקם שלושים ושניים קילומטרים דרומית לתל אביב והוא לאורך חוף הים התיכון. יש אשדוד 240,000 תושבים והיא עיר מאוד מודרנית ומתועשת.

יש אשדוד היסטוריה עשירה ונכבש על ידי הפלישתים, בני ישראל, הביזנטים, הצלבנים וערבים.ההיסטוריה המתועדת הראשונה היא מהמאה ה -17 לפנה"ס בארץ כנען. היא נהרסה ונבנתה מחדש פעמים רבות לאורך השנים. תמונה זו היא של מכת העכברים שפגעו באשדוד, והוא מוזכר בתורה. בשינה 1900 של, גידול בקנה מידה גדול לעיר שהחל כמאה עולים הגיעו.

אשדוד הוקם עיר גדולה בשנת 1968.

תכנית הפיתוח מעורבת חלוקת העיר לשבע עשר שכונות עם 10-15,000 אזרחים לשכונה. רחובות ושדרות הורחבו לתנועה חלקה. לכל שכונה מרכז מסחרי, פרק עירוני, ובריאות ותשתיות חינוך. שלושה אזורי תעשייה גם פותחו בקרבת הנמל בצפון. אתר אחר היי-טק תעשייה (עם אולמות אירועים ובבתי קפה) יפותח ליד תחנות הרכבת.

אשדוד מוכר מאוד לנמל שלה - הוא הנמל הגדול ביותר בכל ישראל. הוא מטפל כששים אחוזים ממטענה של ישראל.הנמל ורוב של המתקן התעשייתי ממוקם בצד הצפוני של העיר. בעיר יש גם אחד משני בתי הזיקוק היחידים בארץ. קניונים רבים כבר נבנו בתוך עשרים השנים האחרונות בעיר. יש המרכזים המסחריים מסעדות, בארים, מועדוני לילה, חנויות ועוד רבות.

אשדוד הוא גם ביתם של עולים רבים מכל רחבי העולם.הקבוצה הגדולה הראשונה של מהגרים היו היהודים ממרוקו ומצרים. בשנתי ה -1960, אשדוד היה הרבה עולים מרומניה ולאחר מכן גאורגיה. עם זאת, יותר משישים אלף עולים יהודי רוסים עוזבים ברית המועצות לשעבר לאחר קריסתה בשינה 1990. עולים כעת רב ממדינות רבות מודרניות כגון ארצות הברית, בריטניה, צרפת ואחרים עלו לאשדוד.רוב האזרחים של אשדוד הם יהודים, אבל רק שלושים אחוזים מהאוכלוסייה הוא דתיים - רוב העיר הוא חילוני.

יש אשדוד אתרים מפורסמים רבים לראות.החלק הדרומי של העיר, יש וילות יפות.אתר מפורסם הוא גבעת יונה, שבו נביא יונה קבור. יש פרק זיכרון, שבו מצרים נאלצה לסגת כאשר תוקפת את ישראל בשנת 1948.מוזיאון אמנות מפורסם נמצא גם באשדוד.

Comment Stream