Prečo navštíviť Brazíliu?

Prírodné divy a krásy , zaujímavé mestá , pamiatky
-Rio de Janeiro, hovorovo aj Rio, je mesto v brazílskom štáte Rio de Janeiro v juhovýchodnej Brazílii. V rokoch 17631960bolo hlavným mestom Brazílie a Portugalskej ríše (1808-1821). Mesto má rozlohu 1 260 km² a jeho metropolitná oblasť má približne 11,9 milióna obyvateľov, čo je dvakrát viac ako počet obyvateľov Slovenska.
-Amazonka je najdlhšia rieka na Zemi. Amazonka má najväčší celkový tok zo všetkých riek. Názov rieky pochádza pravdepodobne z indiánskeho slova amacunu (hluk vody), ktoré označuje skočný príliv postupujúci proti prúdu rieky.
-Socha kristusa spasitela v Riu bola slávnostne odhalená 12.5. v roku 1931 a práce na soche začaly v roku 1926. Prví raz z myšlienkou na postavenie sochy pedstavil v roku 1859 knaz Pedro Maria Boss brazilskej princezne Isabele. Socha má výšku okolo 30 m. a váhu presne 1145 tun.

Zvyky
Karneval v Riu je najväčšia show na celom svete. Tisícky ľudí sú akoby farebné kamienky, z ktorých sa vytvára uchvacujúca mozaika, fantastická opera so zápletkou, scenárom, hlavnými a vedľajšími postavami, hudbou, chorálom a maskami, a to všetko vo víre bezhraničnej fantázie. Fantázie, ktorá ide niekedy až do extrémov. V Rio de Janeire má defilé svoje vyhradené miesto – Sambódromo. Príprava defilé počas roka doslova vyvolá súťaživosť, ba až boj medzi školami samby.Na čele celého sprievodu sú carnavalescos, kategória superpripravených profesionálov, tvorivých a veľmi dobre platených. Oni vlastne dávajú základnú podobu celému sprievodu, ktorý musí byť tip-top, veď sa na jeho príprave podieľala celá plejáda hudobníkov, textárov, choreografov a výtvarníkov! Tú pravú atmosféru karnevalu však vytvárajú passistas, tisícky

Tradičné jedlá
Brazilská kuchiňa je veľmi rozmanitá. Každý štát v brazílii sa vyznačuje špeciálnými pokrmmi. Hlavnou suruovinnou je väčšinou mäso napr. hovedzie, plody mora alebo ryby ... Inak na uliciach sú stánky kde predávajú "acarajés" jedná sa o opečený fazulový clieb ktorý ma v nútri krevety. Barreado je známí v štáte paraná. Hovedzie mäso sa pomaly varý až nezmäkne a potom sa tam pridá česnek a rajčiaky. Tradyčnou prílohou je napr. ryža a plátky banánou.

Zdroj: http://sk.wikipedia.org/wiki/Rio_de_Janeiro
          http://referaty.aktuality.sk/karneval-v-rio-de-jan...
          http://www.dovolenavbrazilii.cz/brazilska-gastrono...
        http://cs.wikipedia.org/wiki/Socha_Krista_Spasitel...
         http://referaty.aktuality.sk/amazonka/referat-29744#

Comment Stream