Volfratshauzene (Vācija)

Īzāras upe

Volfratshauzene atrodas Lejasbavārijā, divu upju, Īzāras un Loizahas, krustpunktā, kas pagātnē kalpojušas par nozīmīgiem kokmateriālu transporta ceļiem, bet šodien kā unikāla tūristu izklaides iespēja – 5-7 h ilgs plosta brauciens pa Īzāras upi no Volfratshauzenes līdz Minhenei.

Pirms 800 gadiem Volfratshauzene bija centrālais plostu pārkraušanas punkts. Kokmateriālu tirdzniecības upes ceļš tika iezīmēts pa Īzāras un Loizahas upēm līdz Minhenei un tālāk pa Donavas un Innas upi līdz Melnajai jūrai. Koku pludināšanas aktīvākais laiks bija 19.gadsimts, kad gadā tika nopludināti 5800 plosti. 1891.gadā tika izbūvēta dzelzceļa līnija Volfratshauzene - Minhene, kas pilnībā pārveidoja turpmāko koku transportēšanas sistēmu.

Lai godinātu un pieminētu šīs vēsturiskās tradīcijas, Volfratshauzenes pilsētā norisinās vairāku pasākumu sērija pavasara un vasaras sezonā:

  • Katru gadu 1.maijā notiek sezonas atklāšanas pasākums – pirmais plosta brauciens;
  • Reizi trijos gados, maija mēneša otrās nedēļas nogalē norisinās pasākums - Jāņuplosta Procesija (Johannifloß-Prozession). Pasākums sākas vakarā, ļaudis dodas lāpu gājienā, norisinās brīvdabas koncerts uz plosta, kas lēnām virzās pa Loizahas upi līdz pilsētas centram. Svētku izskaņā salūts. Šāda veida pasākums šajā pilsētā norisinājies jau 1910.gadā.· Katru gadu septembra pirmajā nedēļas nogalē notiek sezonas noslēguma pasākums;  
  • Vasaras sezonas laikā vietējie uzņēmēji vietējiem iedzīvotājiem un pilsētas apmeklētājiem piedāvā regulārus braucienus ar plostu no Volfratshauzenes līdz Minhenes priekšpilsētai.