נוגה

כוכב הלכת נוגה

מבוא- מדוע בחרנו בכוכב לכת נוגה?

בחרנו בכוכב הלכת נוגה בגלל שכוכב נוגה הוא כוכב נורא יפה לדעתנו אפילו שנורא חם בו ובני האדם לא מסוגלים לחיות בו, וגם הוא כוכב נורא מעניין ומרתק, וכיף לחקור עליו.

סוג: כוכב-לכתקוטר בקו-המשווה: 12,100 ק"ממסה: 0.81 ממסת כדור-הארץ צפיפות: 5.25 גרם/סמ"קכוח-משיכה: 10/9 משל כדור-הארץמרחק מהשמש: כ-108 מיליון ק"מהרכב: סלעי, אטמוספירה - בעיקר פחמן דו-חמצניזמן הסיבוב העצמי: 117 ימי-ארץ

זמן ההקפה סביב השמש :225 ימי-ארץ

ירחים: אין טמפרטורה: 460 מעלות

האטמוספירה של נוגה הולכת לגובה רב, היא עוטפת אותו כמו שמיכה עבה וכבדה מאוד. הלחץ בפני השטח הוא פי 90 מכדור הארץ וחם שם מאד, הטמפרטורה גבוהה יותר מ- 400 מעלות. פני השטח של נוגה לוהטים אפילו יותר מכוכב חמה, אף שנוגה רחוק כמעט פי שניים מהשמש ומקבל רק 25% מהקרינה הסולרית. אם יכולנו ללכת על נוגה, בקושי היינו מצליחים להתקדם דרך האטמוספירה הצפופה. האוויר בנוגה מורכב בעיקר מהגז פחמן דו-חמצני. אין חמצן באוויר של נוגה, והאטמוספירה מכילה עננים רעילים של חומצה גופריתנית. זמן הסיבוב העצמי הוא 243 ימים בתנועה לאחור, כלומר מסתובב ממזרח למערב במקום ממערב למזרח. נוגה הוא הוא כוכב הלכת השני מהשמש והוא כוכב הלכת הקרוב ביותר לכדור הארץ ולשניהם דמיון בממדיהם, במסה שלהם ובצפיפות שלהם. קוטרו של כוכב הלכת נוגה הוא 12,100 ק"מ, לעומת קוטרו של כדור-הארץ שהוא 12,800 ק"מ,וממסתו כ-81.5% ממסת כדור הארץ.

האם יתכנו חיים על כוכב נוגה?

לא יתכנו חיים על כוכב נוגה מפני שבכוכב נוגה אין מים בגלל הטמפרטורות הגבוהות, אין עונות שנה, יש הרבה פחמן דו-חמצני ונורא נורא חם שם {יותר מ-400 מעלות} , לכן בני אדם לא מסוגלים לחיות שם ולסבול את החום, בשונה מכדור הארץ שבו יש את כל הדברים שאנחנו, בני האדם צריכים... אלה הסיבות לכך שנוגה הוא מקום מאוד לא ידידותי עבורנו ולכן אי אפשר לחיות שם.

מאת עמליה וליה

Comment Stream