LÉTÁNÍ BUDOUCNOSTI

Malá Kája hrozně milovala letadla a sněla o tom, že až bude dospělá, tak bude pilotka. Když dospěla chtěla se dát do letectva, ale tam brali jenom muže. Káji plány byly zničeny. A aby toho nebylo málo káju postihla strašlivá nemoc. Na kterou nikdo neznal lék. Káji rodina se rozhodla ji nechat zmrazit a až se na její strašlivou nemoc najde lék tak ji zase rozmrazit.

Přesně o tisíc let později Káju rozmrazili. Těm lidem co ji rozmrazili řekla svůj příběh a ti ji vzali k doktorovi. Jeli k němu takzvaným vzášedlem. Kája to vůbec nechápa jak je možné, že se vznášejí a že jedou takovou rychlostí. Dorazili před obrovské brány na kterých bylo napáno nemocnice. Lidé káju posadili na malé vznášedlo a tím měla dojet až do ordinace. Tam ji pan doktor dal speciální lék a Káju vyléčil.

Ona, ale však byla zoufalá vůbec nevěděla co má dělat. Stála venku před bránou a najednou tam přijelo obrovské desetipatrové vznášedlo. Tam stál robot a ten měl káje ukázat a vysvětlit vše v budoucnosti. Ona si však přála ukázat pouze všechno co umí létat. Začli tedy na letišti. Tam Kája vyděla všechna nová letadla a vznášedla. Kája byla, ale sklamaná, když ji robot řekl, že letadla a vznášedla nikdo neřídí. Myslela si, že by si našla práci jako šoférka ve vznášedlu.

Dále ji robot vzal do obytné čtvrti. Kája, ale neviděla ani jeden dům a zeptala se kde jsou ? Robot se zasmál a ukázal na horu. Ona se tam podívala a viděla vznášející se domy, zahrady, panelové domy. Řekl jí, že pokud se nějaké rodině zlíbí se odstěhovat, tak prostě se svým domem přeletí kam chtějí a že jsou ve vzduchu hlavně kvůli vysoké kryminalitě. Kája jen žasla budoucnost vypadala celkem slibně. Kája se ještě robota zeptala co je vlastně za rok ? Je rok 3853. A ještě jedna otázka ji vrtala hlavou........“jak se ti lidé dostanou nahoru ? No prostě buď tam vyletí se vznášedlem a nebo spousta lidí vlastní Jetpack. To je vlastně létající stroj, který máš na zádech a díky němu můžeš létat.“

Kája si později koupila dům a nejmodernější vznášedlo a našla si práci leteckého mechanika. Stou byla velice spokojená a později si založila i rodinu.

Comment Stream

3 years ago
0

hezký článek a zajímavý :)

3 years ago
0

Hezký článek :) chtěla bych se dočkat vlastního Jetpacku :)

3 years ago
0

děkuju a určitě se dočkáš :D