Altenštaiga (Vācija)

Nagoldas upe

Altenštaigas pilsēta atrodas Bādenes-Virtenbergas federālās zemes robežās, Kalvas rajonā, Švarcvaldes kalnu grēdas ziemeļaustrumu pakājē, Nagoldas upes krastā.

1987.gadā pilsētā tika atjaunota jau mūsdienu izpratnē Plostnieku cunfte jeb plostnieku amata biedrība, kas darbojās arī 350 gadus senā pagātnē. Galvenie biedrības uzdevumi ir izpētīt, saglabāt un uzturēt kā arī dokumentēt plostnieku aroda prasmes un kokmateriālu pludināšanas vēsturi, kāda bijusi raksturīga Švarcvaldes reģionā.

Biedrības plostnieki tiek iesaistīti dažādos pilsētas, kā arī rajona un  plašāka mēroga pasākumos. Sadarbībā ar Altenštaigas pilsētas pārvaldi, biedrības plostnieki tiek iesaistīti arī tūrisma produkta piedāvājumā, kuros tie pavada tūristus kājāmgājēju maršrutā „Pa plostnieku pēdām” un stāsta par savas apkaimes plostniecības vēsturi. Lielisku iespaidu rada plostnieku speciāli veidotais tērps, ar izteiksmīgiem darba zābakiem un pārvietojamais plosts (uz riteņiem), kas reprezentē plosta siešanas tradīcijas.

Vasaras sezonas laikā vairākas reizēs norisinās publiskie plosta braucieni lejup pa Nagoldas upi. Tūristi un citi interesenti ir aicināti pieteikties Altenštaigas Tūrisma informācijas centrā.

Reizi divos gados Altenštaigas Plostnieku cunfte sadarbībā ar pilsētas domi un tūrisma informācijas centru, rīko Plostnieku svētkus.

Altenštaigas pilsētas ainava

Papildus informācija par Plostnieku cunfti