Geopeitus - meelelahutus ning õppimine koos

Geopeitus on üle kogu maailma mängitav GPS-seadmega aaretejaht. See on vahva meelelahutus kogu perele, sõpruskonnale või ka üksindamängides.

Kas seda mängu mängides saab ka õppida? JAH!

1. Mängu eesmärk on viia inimesed kaunitesse kohtadesse, kus nad võib olla pole varem käinud - õpid tundma seda piirkonda, ajalugu, loodust ja kultuuri.

2. Üks osa mängust on mõistatusaarded. Õiged koordinaadid saab alles siis kätte, kui ülesanne saab lahendatud - mõistatusi on mitmes keeles; mõistatusi on nii matemaatilisi, ajaloolisi, muusikalisi, keele tundmist nõudev jne. Hea võimalus panna oma teadmised proovile ning saavutisi kroonib autasu - aarde leid.

3. Paljud aarded on peidetud õpilaste poolt - nad peavad looma peiduka, vajadusel välja mõtlema ka mõistatuse. Õpilaste loodud aarded on tihti seotud õpitavaga.

Peidukohtade loomine on väga vahva ülesanne. Selleks on vaja nii fantaasiat, taipu kui ka oskust kasutada tööriistu. Selle mängu aarete loomine sobib ka loovtöö teemaks.

Keerilised lahendused kannavad nime evil cache ja siin on näide ühest väga kavalast peidukast. Lisaks, kui minnakse mõistatusaardeid otsima ilma ülesannet lahendamata ning see ka leitakse, siis kasutatakse väljendit "leitud kirvega"(see on ainult eesti keeles nii).

Rahvusvaheline mängu kohta saab infot:

www.geocahcing.com

ja meie endi väike varasalv asub aadressil:

www.geopeitus.ee

HEAD MÄNGIMIST!

Comment Stream