Yurtdışı Balayı Turu Hazırlıklarınız İçin Öneriler

Düğün hazırlıkları ile uğraşırken balayı planlamanızı son dakikaya bırakan çiftler oldukça fazladır. Yurtdışı balayı turları at Peninsula Tours hazırlıklarınız için muakkak göz önüne almanız gereken önemli noktaları sizlerle paylaşmak istiyoruz:

1. Yeni soyadınızın yaratabileceği karmaşıklıklara dikkat edin.

Eğer kocanızın soyadını alıyorsanız evlilik cüzdanınızı balayı tatilinizde yanınızda bulundurmayı unutmamalısınız. Pasaportunuzda yeni soyadınızın bulunması en iyisi olur ama zaman darlığından bunu yapamadıysanız evlilik cüzdanınız da işe yarar. Aynı zamanda eğer mümkünse uçak biletleri ve otel rezervasyonunuzda da yeni soyadınızı kullanmaya çalışın.

2. Gideceğiniz destinasyonun iklim koşullarını önceden araştırın.

Tropik bir balayı tatili her çiftin rüyası olsada, tropic destinasyonların kendilerine özgü iklim koşulları senenin bazı dönemlerinde size şaşırtabilir. Bu sebeple eğer tropic bir tatil peşindeyseniz, önceden hava şartlarını araştırmanızda fayda var. En uygun hava koşullarında gideceğiniz destinasyon balayı tatiliniz için riskleri azaltacaktır.

3. Bankanıza gideceğiniz destinasyon hakkında bilgi verin.

Eğer mümkünse bankanızın balayı tatiline gideceğinizi bilmesinde fayda var. Eğer kredi kartınızla ilgili çalınma ya da izinsiz harcama gibi bir sorunla karşılaşırsanız bankanızın kartınızı gerçekten kaybettiğinize inandırmanız gerekmektedir. Balayı tatilinde kredi kartını çaldırmaktan kötüsü yoktur bu sebeple dikkatli olmanızda fayda var.

4. Cep telefonunuz için ek yurtdışı paketleri alın

Balayı tatilinize çıkmadan önce, yurtdışında bulunacağınız sure için ek konuşma ve internet paketini önceden almanız önemlidir. Bu sayede tatilden döndükten sonra sürpriz faturalarla karşılaşmazsınız.

5. Yanınızda gideceğiniz destinasyonun standartlarına çevrilebilecek adaptör alın.

Elektirikli aletlerinizi kullanabilmek ve şarj edebilmek için ülkenizde kullandığınız adaptörler gideceğiniz balayı destinasyondaki prizlere uymayabilir. Bu sebeple yanınıza bir çevirici alırsanız gereksiz baş ağrısından kurtulmuş olursunuz.

Comment Stream