היפ הופ עברית

(in case formatting is messed up -- https://docs.google.com/document/d/1UD8FgN-EoJOe_yLrOfJSN-lqeSFJz-QDMhEj0jFFEgE/edit)

היפ הופ עברית הפכה לפופולרית מאוד בשנה ה -1990, אבל זה התחיל בישראל בשנת 1980. היום, היפ הופ בישראל הוא הז'אנר של מוסיקה הפופולרי ביותר. הוא חשבו על יאיר ניצנים כמייסד של היפ הופ בישראל. הוא התחיל את התנועה כדי פופולרי הז'אנר, אבל אלבום ההיפ הופ הראשון שלו היה למעשה פרודיה. הוא היה בהשראת היפ הופ ניו יורק, והוא עזר לי אמנים אחרים לייצר אלבומים שלהם מדי. בגלל השפעתו של ניצנים, תנועת היפ הופ התפשטה בכל רחבי הארץ.

עסק השחורהתחיל בשנת 1996. הייתה תכנית רדיו היפ הופ, שהפכה מפורסמים מאוד. זה משחק היפ הופ עברית, ערבית ואנגלית. עד השינה 2000, עסק השחור היה תכנית הרדיו הפופולרית ביותר בישראל. זה עדיין הוא היום, וזה מעיד על הגדולה של היפ הופ בישראל.

עוד אדם חשוב בהיפ-הופ ישראלי הוא DJ לירון טני. מאז ראפ ראפרים ישראליים הרב הושפעו מארה"ב, את המוזיקה שלהם הייתה באנגלית. לדוגמא, ראפר ישראלי מפורסם, סאבלימינל, המוזיקה שלו היא באנגלית. טני עזר היפ הופ הפכה פופולרי בשפת עברית. הייתה לו גם תכנית רדיו. כאשר אנשים היו באים לתכנית שלו כדי להראות את הכשרון שלהם, זה יגרום להם לתרגם המילים שלהם מאנגלית לעברית. זה גרם היפ הופ נראית רלוונטית יותר לישראל, ולא רק כתחביב אמריקאי.

בעוד היפ הופ הישראלית בהשראת היפ הופ האמריקנית, נושאיהם שונים. היפ הופ האמריקנית הוא מאוד מסחרי, ומוזיקאים רבים לדבר על נושאים מהותיים או שטחיים. שיחות הזרם המרכזי ישראליות היפ הופ על פוליטיקה, דת, או בעיות כלליות וסכסוכים בתוך המדינה. ראפרים ישראליים רבים לחלוק את סיפורם האישי של התבגרות בישראל, את הפחד ואת הסכסוך שהם היו סביב בילדותם.

היפ הופ בישראל החלה בגיוס הון מאמריקה. זו הסיבה שיש שיתוף של חומר, מוסיקה, והיום תרבות. היפ הופ הישראלית חיקתה היפ הופ האמריקנית, ועכשיו יש דמיון ביניהם. אמריקאים להאזין ולכמו היפ הופ הישראלית, כי זה דומה למה שהם אוהבים. עם זאת, ראפ הישראלי עדיין יש לו תכונות שונות שהנן ייחודיים לתרבות הישראלית.

האם זה ברור שהיפ הופ הישראלית לווה מראפ האמריקאי, כי יש מילות סלנג רבות מאנגלית שנמצא בשימוש בשירי ארץ ישראל. יש גם שילוב של תרבויות. תרבות ההיפ הופ ישראלית החלה להשתמש בסמלים אמריקאים של היפ הופ, כגון ריקודי הפסקה וסגנונות מסוימים של בגדים. למרות דברים אלה אולי נראים כמו עיבודי חיקויים ולא, הם עוזרים להביא את שתי תרבויות יחד. טני אמר "ראפרים לוקחים צדדים בנושא ... היפ הופ היא על להיות אמיץ, אומר את האמת כמו שהיא ולא מחפש תירוצים ... מדבר רק על הדברים האמיתיים" (Sisario).

לישראל ולאמריקה מערכת יחסים קרובים דרך התרבויות מוסיקליות שלהם. יש בסיס מעריצים חזקים של ציונים יהודים צעירים באמריקה. הם אוהבים היפ הופ ישראלית כמו הדג נחש וסאבלימינל. שני אמנים אלה התפרסמו בישראל ועכשיו יש לי מעריצים רבים בכל רחבי העולם. הם יסיירו מדינות רבות לקידום מוסיקה ולהפיץ היפ הופ הישראלית.

הדג נחש‎ וסאבלימינל הם שניים מהראפרים המפורסמים ביותר בישראל. הם שניים מהשמות הגדולים ביותר במוסיקה ישראלית, לא רק בישראל אלא בכל העולם. ההשפעות שלהם הגיעו למדינות רבות אחרות.

הדג נחש נוצר בשנת 1996. היא להקה של שישה אנשים. הם מאוד חזקים על דעותיהם הפוליטיות, והוא שמע את המוזיקה שלהם הרבה במהלך הפגנות שמאל. השיר שלהם "לא מספיק" היה במשחק Sims 3. הם הפכו את שישה אלבומים, והשירים שלהם הם על שלום, שוויון, מחאה, וסובלנות. אלבומם הרביעי, חומר מקומי, יש בשיר המפורסם ביותר שלהם: שירת הסטיקר.

כל המילים משירת הסטיקר הם מאו על סטיקרים שניתן לראות על מכוניות בישראל. הרבה אנשים לשים סטיקרים על המכוניות שלהם כדי להראות את דעתם על הסכסוכים הפוליטיים בישראל. השיר משתמש בסאטירה של רעיונות סותרים להראות הסכסוכים הפוליטיים וחברתיים במדינה. בגלל המילים הן שני הצדדים של הנושאים, השיר מייצג את כל קולו של העם הישראלי. זה לא צד אחד או חוות דעת, זה כולם. זה השיר המפורסם ביותר שלהם, כי זה מאוד רלוונטי וגם כיף להאזין לו.

יעקב שמעוני, הידוע בשם סאבלימינל, התחיל לעשות מוסיקה בשנת 1999. כשהיה בן חמש עשרה, הוא פגש את יואב אליאסי. שניהם התחילו לעשות מוסיקה יחד, והפכו לשניים מאמני היפ הופ הפופולריים ביותר בישראל. הם ידועים כיוצרי היפ הופ הציונית. המוזיקה של סאבלימינל היא הרבה על הנאמנות למדינה, הפטריוטיות הישראלית, ואוהב את הצבא. הוא לא ראפ על סמים, שונה ממנו המון מוסיקאי היפ הופ אחרים.

בתחילת הקונצרטים שלו, הוא שואל "מי הוא גאה להיות ציוני במדינת ישראל, לשים את הידיים באוויר!" סאבלימינל לא אהב רק על ידי בני נוער ישראליים, אלא גם בני נוער אמריקאים. הסגנון הלבוש שלו הוא אמריקאי וחלק מהמילים שלו הם באנגלית. סאבלימינל עושה עבודה טובה של עשיית היפ הופ הישראלית שאפשר להתייחס אל לאנשים רבים ושונים.

  1. Works Cited:
  2. Sisario, Ben. "The Israel Debate, to a Beat; Hip-Hop from the Middle East Comes to Brooklyn." New York Times 8 May 2004. Academic Search Premier. Brandeis University. 20 Mar. 2008.
  3. "YouTube - Hdag Nahash - "The Sticker Song" הדג נחש - שירת הסטיקר". Youtube.com. Retrieved 2008-12-29.
  4. http://www.haaretz.com/israeli-hip-hop-all-flow-no...
  5. http://en.wikipedia.org/wiki/Israeli_hip_hop
  6. http://he.wikiquote.org/wiki/עסק_שחור
  7. Freedman, Samuel G. (August 16, 2004). "Honk if You Love to Sing Bumper Stickers; Israeli Author Turns Slogans Into Rap Hit". The New York Times. Retrieved January 4,2012.
  8. "הדג נחש - "עוד אח אחד"". Mako.co.il. Retrieved 2011-07-21.
  9. http://www.nyu.edu/pubs/anamesa/archive/spring_200...
  10. Joshua Mitnick, “Israeli Hip-Hop Takes on Mideast Politics,” USA Today, November 6, 2003. http://www.usatoday.com/news/world/2003-11-06-hip...

Comment Stream