Den s vesmírem : Uran

Fakta,které jsme ve skupině prezentovali

Měli jsme téma Uran. Prezentovali jsme pomocí ipadu a prezentace v powerpointu. první slide jsme psali o tom, pokom je Uran pojmenován, jakou má hmotnost v porovnání s ostatními planetami a kde se nachází. v druhém slidu jsme se věnovali atmosféře ale nejdřív jsme se zeptali šesťáků, co je to atmosféra. Povětšinou nevěděli, takže jsme jim atmosféru přiblížili. Poté jsme dovyprávěli složení atmosféry uranu a na obrázku jim ukázali, kde se Uran nachází na mapě sluneční soustavy. V posledním slidu jsme se věnovali zajímavostem o uranu např. že na uranu prší diamanty. Po dovyprávění prezentace jsme přešli na křížovku, kterou všichni správně vyplnili. Po dokončení prezentace a křížovky jsme je upozornili, že tu mají ještě pár minut počkat kvůli tomu, že je tu musíme držet 11-12 minut. Poté jim ukázali kam půjdou po nás a po dovršení 12 minut jsme je vyslali na další stanoviště.

Co mě překvapilo během prezentování

Tak kromě přerušení prezentace kvůli zvonění mě překvapilo, že sami šesťáci našli chybu v naší prezentaci. Konkrétně to byla pořadí planet v hmotnosti ve sluneční soustavě. My jsme totiž řekli, že Neptun a Jupiter jsou nejhmotnějšími planetami sluneční soustavy, ale pravda byla taková, že nejhmotnějšími planetami jsou Jupiter a Saturn. Také mě překvapilo, že hodně šesťáků vědělo víc věcí jak mi o uranu a sluneční soustavě obecně. Překvapilo mě také známkování a to, že šesťáci byli mírní a většinou nám dali za 1.

Co kromě faktů výše, jsem se ještě naučil

Především improvizovat. V podstatě jsem si vůbec nepřipravoval nějaké to vyprávění navíc, ale s pomocí improvizace jsem prodloužil naši prezentaci o zhruba 1,5 minuty. A naučil jsme se, že hodně šesťáci dokáži být častokrát chytřejší než my.