Zázračný pobyt na Slovensku

Pondelok

Milí americkí návštevníci ,týmto by som vás chcel privítať na našom krásnom Slovensku,ktoré ponúka veľké množstvo podmienok na krásny týždeň ,ktorý tu strávite v spoločnosti milých ľudí.Chcel by som vám predtaviť program ,ktorý zažijete a nudiť sa nebudete to vám garantuje naša cestovná kancelária Romans tour .

Bratislava

Ako inak váš výlet sa bude začínať v hlavnom meste Bratislave.Keďže je predpokladaný príchod v pondelok v ranných hodinách vaša púť sa začne v hoteli Premium kde vás obslúži príjemná obsluha ,keď prídete budete zavedení do svojej izby ,kde budete mať čas na oddych do 12:00,potom bude nasledovať obed a keď budete zasýtení môžeme začať.Prvá zastávka bude hrad Devín.

DEVÍN

Majestátny dojem z hradu zosilňuje aj jeho poloha na brehu dvoch veľkých riek a medzi zalesnenými svahmi Devínskej kobyly na slovenskej a Braunsbergu na rakúskej strane riečnej hranice. V súčasnosti Devínsky hrad a jeho bezprostredné okolie patrí k najobľúbenejším cieľom krátkych vychádzok z hlavného mesta SR.A keďže vieme že ste vášniví cyklisti tak sme vám pripravili dopravu tam na bycikli.

Cyklistický prístup je buď frekventovanou cestou popri Dunaji, 8 km z okrajovej miestnej časti Karlova Ves alebo popri Morave, buď po ceste alebo cyklistickým chodníkom, 4,5 km z Devínskej Novej Vsi.Výber nahlásite pri odchode z hotelu.

Tento výlet bude trvať asi do 15:00 potom sa vrátite do hotelu na menšiu svačinku a potom bude nasledovať prehliadka starého mesta spojená s večerou v reštaurácii ALBRECHT.

Albrecht

Prvotriedna kvalita ponúkaných jedál je daná starostlivým výberom tých najčerstvejších surovín, spracovávaných s dôrazom na zachovanie osobitých chutí a vôní. Pôvabné prostredie reštaurácie dopĺňa aj zimná záhrada a letná terasa, ktoré určite zodpovedajú požiadavkám každého, kto si rád vychutná dobré menu, spestrí náročný pracovný obed, alebo si s radosťou dopraje ľahký popoludňajší dezert.Po večeri bude nasledovať návrat do hotelu a príprava na zajtrajší deň.

Utorok


Plavba po dunaji

Po krásnom prebudení vás budú čakať raňajky po ktorých sa začne ozajstná zábava.

Vaša plavba sa začne o 10:00 a bude končiť o 11:30 .

Plavba začína pohľadmi na historickú časť Bratislavy a jej nábrežie a Bratislavský hrad, pokračuje popod Nový most a most Lafranconi smerom ku hradu Devín.

Po skončení plavby bude nasledovať obed a po ňom bude odchod z Bratislavy a

bude nasledovať príchod do Bojníc kde by ste mali byť o 15:00

Bojnice

Začneme prehliadkou zoo a budeme pokračovať prehliadkou zámku ,čas ktorý tu strávite je individuálny a závisí len na vás ,pri odchode do zoo vám bude udelený klúč od vášho hotelu.

Expozičná časť záhrady sa rozprestiera na ploche 20 ha v atraktívnom prostredí hneď pri zámku. Jej návštevníci tu môžu vidieť viac ako 1800 zvierat z viac ako 370 druhov.
Od otvorenia brán záhrady ju už navštívilo viac ako 19 miliónov návštevníkov.
K najvzácnejším druhom patria veľhad kubánsky, žeriav bielokrký, bažant siamský, ibis červený, kondor veľký, leopard perzský, kiang, antilopa bongo, kudu veľký, orangutan bornejský, lemur vari červený, gibon čierny, slon africký.

Zámok bojnice

Rozprávkový Bojnický zámok patrí k najkrajším a najnavštevovanejším zámkom v strednej Európe. Srdcia návštevníkov si získava svojím romantickým čarom pripomínajúcim francúzske zámky na rieke Loire, vzácnymi umeleckými zbierkami a bohatou ponukou zaujímavých podujatí a atraktívnych prehliadok.

Streda

V stredu v ranných hodinách sa premiestníte z Bojníc do pýchy Slovenska ....Tatier.Prehliadka tatier bude na celý deň,Pred tým než vyrazíte vám bude poskytnutá vhodná obuv a vybavenie na prehliadku.Poputujete na Lomnický štít, lanovkou a v noci budete ubytovaný v najvyšiee položenom hotele v strednej európe.

Už samotná jazda lanovkou bude pre vás zaručene dobrodružstvom. Lanovka prekonáva výškový rozdiel vyše 1 700 m a turistov dopravuje do nadmorskej výšky 2 634 m. Vyššie v Tatrách, ale aj v celých Karpatoch možno vystúpiť už len na najvyšší tatranský štít - Gerlachovský štít. Za pekného počasia ponúka vrchol Lomnického štítu jedinečný kruhový výhľad. Pri dobrej viditeľnosti možno ponad Belianske Tatry dovidieť až na poľské nížiny, zatiaľ čo v opačnom smere si turisti môžu prehliadnuť necelú pätinu územia Slovenska.

Štvrok

Poputujete do okolia Popradu ,konkrétne Aquacity Poprad ,kde strávite celý deň.

AquaCity Poprad je postavené nad miestom geotermálneho prameňa pod Vysokými Tatrami. Patrí medzi najväčšie slovenské aquaparky a ponúka množstvo vodných a wellness atrakcií.

Možete tu využiť bazén olympijských rozmerov, vodný park, wellness i fitnes centrum. V susedstve sa nachádza golfové stredisko s najdlhším trávnatým hracím poľom medzi odraziskom a jamkou na svete.Zavísi len na vás ako sa zabavíte po kúpeloch.

V neskorých večerných hodinách sa vidáme na cestu do Koších ,ktoré bolo mimo iné Hlavným európskym mestom kultúry pre rok 2013.

Piatok

V tento deň vás čaká kultúrny deň ,ktorý pohladí vašu dušu.

Prvá na našom programe bude nasledovať prehliadka domu svätej Alžbety.

Dóm svätej Alžbety je národná kultúrna pamiatka s rozsiahlym areálom: katedrálou, gotickou kaplnkou svätého Michala z konca 14. storčia a Urbanovou vežou.

Predstavuje najväčší chrám a najvýznamnejšie dielo gotického staviteľstva na Slovensku.

Po obede v hoteleli budete mať čas na odpočinok do 18:00 kedy sa začne predstavenie v štátnom divadli .

Súčasná budova Štátneho divadla Košice vznikla pred 105-timi rokmi a je náležitým reprezentantom Košickej divadelníckej tradície. Je významnou kultúrnou pamiatkou a dôležitou dominantou historického jadra mesta Košice.

Divadlo je postavené v štýle eklektizmu s prvkami neobaroku a secesie. Nie nadarmo je budova považovaná za architektonický skvost uznávaný a obdivovaný odborníkmi z celej Európy.

Po predstavení bude nasledovať večera v Camelot steak house.

Camelot je dobová reštaurácia, a preto v nej všetko pripomína minulosť. Ráz jej
dáva námestíčko, na ktorom sa nachádza, ako aj meštiansky dom a múr z 13.
storočia dotvárajúci interiér ako vystrihnutý z čias Artušových. Kamenné steny,
mohutné drevené stoly, klenby z pálenej tehly, čalúnené lavice a dobové
dekorácie vytvárajú magickú atmosféru ako stvorenú pre romantickú alebo
zážitkovú večeru pri sviečkach. V dobovom duchu je tiež naša kuchyňa založená na
čerstvých surovinách s pôvodom – surovinách, ktoré v regióne Košíc používali aj
naši predkovia. Kombinujeme ich tradične aj moderne, ale za každú cenu poctivo a
kvalitne. V roku 2011 pribudla k reštaurácii a kaviarni aj Plzeňská reštaurácia
s tankovým pivom, importovaným rovno z Plzne, ktorý čapujeme priamo z medených
tankov. Vychutnajte si u nás kuchyňu, ktorej sa venujeme s láskou a pozornosťou.

Sobota

V tento deň navštívite rodisko Juraja Jánošíka Terchovú a mesto Žilina.

Po posilnení v Terchovskej kolibe ,ktorá ponúka množstvo slovenských špecialít si pozriete múzeum J.Jánošíka,ktoré vám ponúka možnosť nahliadnuť do života slovenského hrdinu.

Po tejto návštvev poputujeme do Žilini a to konkrétne do Mirage shoping centre kde si môžete ponakupovať suvenýri pre vašu rodinu v USA a len tach si vychutnať kávu v niektorej z kaviarní.A nakoniec si pozriete európsky unikát 2-hlavú korytnačku Magdalénu.

Nedeľa

V tento deň poputujete do Bratislavy ,kde bude na vás čakať lietadlo na vašu cestu domov.Dúfame že sa vám bude náš program páčiť a užijete si ho plnými dúškami a radi sa na Slovensko vrátite.Celková hodnota výletu bude 500 eur,v cene sú zahrnuté všetky vstupy,atrakcie ktoré budete absolvovať.Ďakujeme. :-)

Comment Stream