אדמונד דה רוטשילד
"הנדיב הידוע"
1845-1934
בן גוריון, מזכרת בתיה
  .מגישים: שקד, אלון, גיל .ח. ונועם.פ

?מדוע חשוב ללמוד על הברון רוטשילד

אדמונד דה רוטשילד כונה: "הנדיב הידוע", הוא נחשב ל"אבי" היישוב היהודי המתחדש בארץ ישראל בימי העלייה הראשונה. רוטשילד הוציא המון מכספו הפרטי על יישובי הארץ, הוא היה האיש הראשון אשר תרם כל כך הרבה למדינה.

אנו, גרים במזכרת בתיה-אחת המושבות שתרם להם כספים ועזר בהקמתה, וכחובתנו כילדים שחיים וגדלים במושבה, עלינו לדעת עליו ולהעריך אותו.

...קצת על רוטשילד

אדמונד רוטשילד נולד ב- 19 באוגוסט 1845,הוא נולד בעיירה ליד פריז שבצרפת, לאביו קראו ג'יימס מאיר רוטשילד ולאמו קראו בטי סלומון דה רוטשילד. כשהיה בן 32 נשא לאישה את אדילדה. רוטשילד היה איש ציבור ו"אבי היישוב" בתקופת העלייה הראשונה

עניינו בארץ-ישראל החל בראשית שנות ה-80 כאשר נקלעו המושבות הראשונות, שהוקמו על-ידי הציונים הראשונים, למשבר חמור שאיים על המשך קיומן. בשנים 1889-1883 כיסה הברון את כל הוצאותיהן של המושבות ראשון-לציון, זכרון-יעקב, ראש-פינה ועקרון וסייע למושבות האחרות ותרם להן למעלה מחמישה מיליוני לירות שטרלינג.

...תרומותיו של רוטשילד

רכש אדמות רבות*

נטילת החסות על המושבות*

המושבות הראשונות חוו קשיים רבים ונקלעו למצב כלכלי חמור שהעמיד את קיומן בסכנה.              הברון רוטשילד תרם למושבות ובתוך תקופה קצרה היו אנשי הברון אחראים לכל התחומים בחיי .האיכרים, וכך זה סיפק פרנסה

...תמונות וסרטונים

. פרק מתוך "חדשות מהעבר" המסביר על חייו של רוטשילד על עשייתו, על תרומתו ומי הוא היה

שטר ישן אשר דמותו של רוטשילד עליו

Comment Stream