לוי אשכול ראש הממשלה השלישי של
. מדינת ישראל
1895-1969

בית ספר "לוי אשכול"לוד
מגישים: ברוך, ליאל, דויד, לינוי ונתיב
מחנכת: סופי ארד בשיתוף רכזת התקשוב גלית גרשום

בחרנו  בדמות זו היות ואנו לומדים  בבית ספר  הקרוי על שמו. אנו רוצים להציג את הדמות כחלוץ אמיתי כיוון שמלבד היותו ראש הממשלה השלישי של מדינת ישראל,  היה לוי אשכול מנהיג שידע לחבר בין צרכי האדם הפשוט למשימות לאומיות. . הוא היה  ממקימי דגניה ב' וממייסדי חברת -מקורות

1965-1969  . קורות חייו של הדמות-    אשכול או בשמו שקולניק, היה ראש הממשלה השלישי של מדינת ישראל   אשכול עלה לארץ ישראל מרוסיה, במסגרת העליה השנייה. הוא השתתף בייסוד קבוצת "עבודה" ועבד  מספר שנים כפועל חקלאי וכשומר. אשכול התנדב לגדוד העברי שהוקם במסגרת הצבא הבריטי.

   בשנת 1920 אשכול וקבוצת אנשים הקימו את קיבוץ דגניה ב'.  ונמנה עם חבריה שנים רבות. כמו כן השתתף בייסוד ההסתדרות ועסק בתפקידים כלכליים במוסדות ההסתדרות ובתפקידים ביטחוניים בהשגת נשק עבור ארגון ההגנה.

בשנת 1937 אשכול ייסד את חברת מקורות, מפעל המשותף אז להסתדרות, לסוכנות היהודית ולקק"ל .

שנת 1948- לאחר הקמת המדינה שימש כמנכ"ל הראשון של משרד הביטחון. הוא עסק בארגון הצבא, ברכש, בתעשייה הצבאית, בבניית משוריינים וכן היה לו חלק בסלילת דרך בורמה. בשנה זו נבחר אשכול להיות ראש מחלקת ההתיישבות של הסוכנות. בתפקיד זה יישב ואיכלס 371 יישובים חקלאיים חדשים ששימשו לקליטת העלייה הגדולה בשנות  החמישים. כיהן גם בתפקיד גזבר הסוכנות ובהנהלת מקורות.

בשנת 1963-1964  שימש כראש ממשלה לאחר שבן גוריון התפטר.

בשנת 1964 נחנך המוביל הארצי-  העורק הראשי של מפעל המים הארצי של מדינת ישראל. אשכול היה ממקימי מפעל זה. עבורו זה היה מפעל חייו, זו היא עשייה חלוצית.  

בשנים 1966-1969 .      כיהן כראש הממשלה השלישי של מדינת ישראל עד ליום מותו  ב3 בפברואר 1969.

   

.