League Of Legends

RIOT GAMES

Online freewarová hra, která se inspirovala proslulou mapou DotA, má přes 32 milionů aktivních hráčů, což je více, než
World Of Warcraft

Proti sobě se postaví dva týmy po 5,každý si zvolí svého hrdinu, přičemž každý v týmu má svoji úlohu - mezi nejdůležitější patří ad carry, hrdina, který je slabý na začátku hry ale ke konci je velmi silný, support neboli podpora, měl by být na linii s ad carry a udržovat ho dlouho naživu aby ad carry mohl dostávat více zkušeností (za které si může koupit nová kouzla a zlata (za které si může kupovat lepší věci) , jungler, který není na žádné linii ale v tzv. jungli, kde získává zlato a zkušenosti z neutrálních příšer a tank, který by měl vydržet co nejvíce poškození.

Cílem hry je zničit nepřátelskou základnu a zabránit nepřátelskému týmu ve zničení té vaší. První tým má barvu modrou a druhý fialovou. Na liniích se střetávají nejen hrdinové, ale i tzv. minioni (jsou to menší slabé jednotky, jež chodí po stejných trasách. Objevují se pravidelně ve velkých množstvích.      V základně je Nexus (když zničí tým nepřátelský Nexus, vyhrává), Inhibitor (když zničí tým nepřátelský Inhibitor, vyvolá tzv. Super miniony, kteří jsou mnohem silnější než obyčejní minioni) a po liniích jsou rozestavěny věže, které slouží jako obrana před nepřátelským týmem, neb působí nepřátelskému týmu masivní poškození. Každá hra je v podstatě rozdělena do dvou fází. Na začátku každé hry je takzvaný laning kdy se spolu střetávají jeden nebo dva hráči na každé linii a pokouší se dostat co nejvíce goldů z minionů. Okolo 15 minuty hry (celá 1 hra trvá cca. 20-60 minut) začínají takzvané teamfighty nebolí týmové bitvy, kde se střetávají celé týmy. Tyto bitvy obvykle rozhodují o výsledku hry.

Když hráč zrovna nehraje, nachází se v lobby. Zde si hráč může nakupovat další hrdiny, balíčky, svazky a runy, prohlížet si statistiky jiných hráčů.

PROgaming:

Profesionální hráči jsou ve většině případů schopni se poměrně pohodlně uživit skrze aktivity spojené s hraním League of Legends. Ti nejlepší jsou placeni organizacemi, které reprezentují, mezi jejich další příjmy pak patří především výhry z turnajů a výnos ze streamování.

Mapa:

League Of Legends hraju už 3 měsíce a chtěl bych se dostat do PROgamingu

Comment Stream