Taylor Swift

Taylor Swift õige nimega Taylor Alison Swift on sündinud 13.detsember 1989 praegu on Taylor Swift 25-aastane.Kui Taylor käis 4. klassis, võitis ta üleriigilise luulevõistluse kolme lehekülje pikkuse luuletusega "Koletis minu kapis". Kui ta oli 10 aastat vana, näitas arvutiparandaja talle, kuidas kitarril kolme akordi võtta, ja see tekitas temas huvi kitarri mängima õppida. Pärast kirjutas ta oma esimese laulu "Õnnelik sina" ("Lucky You"). 12-aastaselt kulutas ta terve suve selleks, et kirjutada 350 lehekülje pikkune romaan – seda ei ole avaldatud. Ta hakkas esinema kohalikel karaokevõistlustel, festivalidel ja laatadel.

Kui ta oli 14 aastat vana, kolis tema pere Nashville'i. Algul käis ta kohalikus keskkoolis, seejärel oli koduõppel. 2008 sai ta keskkooli lõpudiplomi.

Swifti debüütalbum "Taylor Swift" ilmus 2006. aastal. 2008. aastal ilmus ta teine album "Fearless", millelt pärinevad hittsinglid "Love Story" ja "You Belong with Me". 2010. aasta Grammy auhindade jagamisel võitis Swift 4 auhinda, sealhulgas ka aasta albumi Grammy. Swifti kolmas album "Speak Now" ilmus 2010. aastal. 2011. aastal tõusis ta ajakirja Billboard edukamate popartistide nimekirja tippu 35,7 miljoni teenitud dollariga. Albumi singel "Mean" pärjati 2012. aasta Grammydel kahe auhinnaga. Swifti neljas album "Red" ilmus 2012. aastal. Albumilt on pärit hittsinglid "We Are Never Ever Getting Back Together" ja "I Knew You Were Trouble". Tema viies album "1989" ilmus 2014. aastal. Albumilt on pärit hittsinglid "Shake It Off" ja "Blank Space".

Swift kirjutab oma lauludele sõnad ise ja need on tavaliselt autobiograafilised. Ta ise on öelnud: "Kui sa kuulad minu albumeid, siis on see, nagu sa loeksid minu päevikut." Näiteks tema laul "Igavesti ja alatiseks" ("Forever & Always") on inspireeritud tema suhtest Joe Jonasega, laul "Hei, Stephen" ("Hey Stephen") on kirjutatud poisist, kellega ta käis tuuril minevikus. "Viisteist" ("Fifteen") on kirjutatud tema esimesest aastast keskkoolis. Tema enese sõnul ei ole tema eesmärk kunagi olnud kirjutada laule, mis tema fännidele korda ei lähe. Tema laulude sügavalt isiklik loomus on tõmmanud talle muusikatööstuse tähelepanu. Swift ütles ükskord: "Ma arvasin, et inimestel võib olla raske minu lauludesse sisse elada, aga tuli välja, et mida isiklikumad minu laulud olid, seda lähedasemad need inimestele tundusid."

Laulude autobiograafilise loomuse tõttu on Swifti fännid hakanud lähemat uurimistööd tegema, et nende päritolu ja inspiratsiooniallikaid teada saada. Swift ütles selle kohta: "Minu fännid MySpace'is on välja uurinud iga poisi, kellest ma olen laulu kirjutanud."
                                     Tänan,et vaatasite!!!

Comment Stream

3 years ago
0

Love it!