Pink

Pink sa v skutočnosti volá Alecia Beth Moore. Narodila sa Jamesovi a Judy Moorovým. Vyrastala vo Philadephií, jej otec hral na gitaru piesne čo slúžilo ako inšpirácia pre začiatok jej hudobnej kariéry. Mladá Pink si veľmi zamilovala hudbu Rada chodila do Philly klubu miesto, ktoré jej umožnilo vyjadriť sama seba spevom a tancom. Jej prvá pieseň "most girls"mala velké úspechy.

Pink-2000

Jej debutový album "Can \ 't Take Me Home" vytvorila na jar 2000. Hneď po uvedení sa album stal veľmi obľúbený. Prvý singel "There You Go", sa ihneď po uvedení dostal do TOP 40 najhranejších singlov v USA.

Pink-2001

M!Ssundaztood je druhý štúdiový album speváčky P!Nk vydanej 20.novembra 2001.Pink dospela k názoru, že sa chce stať viac vážnou umelkyňou a hudobné tvorkyňou. Vydala sa so svojím hlasom iným smerom a počas nahrávania ho viac kreatívne uchopila.

Pink-2002

Hlavní singl „Get The Party Started“ se dostal do Americké Top 5 a dokonce se stal číslem jedna v Austrálii. V roce 2002 vyhrál cenu MTV za Nejlepší ženské video a Nejlepší taneční video. Další singly tohoto alba „Don't Let Me Get Me“, „Just Like a Pill“ a „Family Portrait“ byly tiež velmi úspěšné. M!ssundaztood byl korunován platinovým a zlatým albem ve více než 20 zemích světa, s ročním prodejem 16 milionů kopií. Bylo to druhý nejprodávanější album v Británii za rok 2002.

Pink-2003

Try This je tretí štúdiový album speváčky Pink vydanej 10. novembra 2003 u Arista Records. V polovici roku 2003 prispela P! k piesní Feel a good time k filmu Charlieho anjeli: Na plný pecky, v tomto filme sa objavila ako prevádzkovateľkou motokrosovej rampy.

Comment Stream