שלום כיתה א

מעבר מהגן אל בית-הספר מהווה

ציון דרך חשוב ומשמעותי בחיי הילד ומשפחתו
ואנחנו כאן ליקטנו עבורכם מקבץ קישורים לאתרים העוסקים במעבר מהגן לכיתה א

מעבר מהגן אל בית-הספר מהווה

ציון דרך חשוב ומשמעותי בחיי הילד ומשפחתו

ואנחנו כאן, נעשה הכל על מנת לעזור לכם,

  לעבור תקופה זו בקלות

ליקטנו עבורכם מקבץ קישורים לאתרים העוסקים במעבר מהגן לכיתה א

Comment Stream

2 years ago
0
2 years ago
0

קסם של סיפור

2 years ago
0

ספרים בנושא כיתה א'

כיתה א' מחכה לנדב / אירית ויסמן מינקוביץ

בום בילי בום - כיתה א' שלום / זוהר אביב
בית האלף בית / משה יהלום
כיתה אלף של אמא / נאוה מקמל עתיר
שלום כיתה א' - אלעד הולך לבית-הספר / אילנית מיזרחי
אני עולה לכיתה אלף / רות וולף
מחכים למחר / בת שבע זיסקינד כהן
קוראים שש / נעמי בן גור
שלום כיתה א' / פאולה רודרי
ליאורה הולכת לבית הספר / קלאוס באומגרט
פרנקלין הולך לבית הספר / ברנדה קלארק, פולט בורזואה
ספרו לי על כתה א’ / הדס כוכבי
אופס החתול / רוב סקוטון

2 years ago
0

שלום כיתה א`-הכנה לכיתה א' - עצות להורים החוששים
צרור עצות להורים לקראת כיתה א`
ד"ר נתן לב

הייתם מאמינים ?הוא רק זחל והתחיל ללכת והנה עוד שבוע-שבועיים ילדי עולה לכיתה א? נכון שקשה להאמין? אכן, אם נבדוק מי מתרגש יותר הילד או ההורה התשובה ודאי תכיל את החששות של ההורה לצד הפחדים של הילד. תערובת הרגשות שמציפה אותנו ואת ילדנו לקראת השנה הראשונה מעצימה את תחושת החרדה והבלבלול אצל הילד.
הסביבה החדשה והלא-מוכרת והמעבר מ-"הכי גדול" בגן ל-"הכי קטן" בכיתה א` גורמים לעיתים לתופעות של חרדה, מתח ועצבנות לא מעטים אצל התלמידים הצעירים. רופאי האגודה האמריקאית לרפואת ילדים (AAP) מגישים צרור עצות מועילות כדי שכולנו "נחזור הביתה בשלום" מהיום הראשון:

ביום הראשון ללימודים הזכירו לילדכם שהוא או היא אינם היחידים שמעט "מודאגים" מהיום הראשון בבית הספר. הזכירו להם כי המורים מודעים לכך וישתדלו להקל עליהם. ציינו בפני ילדכם את הצדדים החיובים בהתחלת הלימודים, ספרו להם כי "יהיה כיף" בבית הספר וכי זו הזדמנות לפגוש חברים ישנים להכיר חברים חדשים. הזכירו להם את הפעמים הקודמות בהם חזרו במצב רוח מרומם מהיום הראשון שלאחר החופש.כדי להדגיש את "חגיגיות" האירוע של הגעה לבית ספר חדש, דברו עם ילדכם על התחושות והחשש הקשורים ליום "הגדול". אל תצרו צפיות מוגזמות ולא מציאותיות אצל הילד אבל חשוב להעביר הרגשה אופטימית לגבי תחילת הלימודים.

בקרו בבית הספר לפני תחילת הלימודים, לעיתים קרובות צוות המורים נמצא בבית הספר מספר ימים לפני תחילת הלימודים ואפשר להכיר אותם עוד לפני תחילת הלימודים. בקרו בכיתה המיועדת לילדכם ובמידת האפשר פגשו את המורה והמנהל/ת של בית הספר. השתדלו לארגן מפגש עם חבר המיועד ללמוד עם ילדכם באותה כיתה, עוד לפני תחילת הלימודים, כך ייהנה ילדכם מ-"פנים מוכרות" ביום הראשון.

אל תשכחו להציע לילדכם דרכי התמודדות עם תלמידים מציקים. להנחות אותם לא להיכנע לדרישתם אלא להתרחק מהם ולבקשם להפסיק. אם מתעוררת בעיה מתמשכת עודדו אותם לשתף ודברו עם המורה בבית הספר. רעיון טוב הוא למצוא תלמיד או תלמידה מבוגרים יותר עמו הילד או הילדה יכולים להגיע אתם לבית הספר. אם ילדכם מבוגר יותר הציעו לו לצרף תלמיד חדש או צעיר יותר לנסיעה לבית הספר.

הקניית הרגלים נכונים בנושא שיעורי הבית: דאגו למקום מתאים להכנת שיעורי בית, וודאו כי המקום רחוק מגורמים מסיחים כמו טלוויזיה או מחשב. הראו לילד התעניינות בשיעורי הבית שלו, הסבירו את המטלות ככל שצריך ובדקו ששיעורי הבית הושלמו כנדרש. דאגו למקום מתאים להכנת שיעורי בית, וודאו כי המקום רחוק מגורמים מסיחים כמו טלוויזיה או מחשב. הראו לילד התעניינות בשיעורי הבית שלו, הסבירו את המטלות ככל שצריך ובדקו ששיעורי הבית הושלמו כנדרש.

2 years ago
0
2 years ago
0

מצורף כאן סרטון מסדרת תום ומובי, המומלצת על ידי משרד החינוך, בנושא מעבר מגן לכיתה א'.