Práce. Výkon. Energie

Marek Polívka 8.B

PRÁCE

Při této látce jsem se naučil co je to mechanická a manuální práce. Dokonce jsem se naučil že při každé  manuální práci používáme svaly. Mechanická práce je o něco těžší než jsem si myslel, dělá mi trochu potíže.

Dělaly jsme také příklady, ty mě bavili a šly př: kláda tažena bagrem to jsme viděli ve videu RANDE S FYZIKOU, kde nám vše vysvětlily a co ne to nám dořekla paní učitelka.

Pak jsme hráli hru, kdy nám paní učitelka dala iPad a po našem patře schovala kódy na příklady které jsme přečetli čtečkou a poté ve třídě vypracovali.

VÝKON

Při těchto hodinách jsem se nenudil neboť jsem dělaly různé úkoly př. běhání po schodech a zjistit svou rychlost. Běželi jsme 3 krát... 1. klus 2. krokem 3. sprint a naším časem jsme vypočítali svůj výkon. Byl jsem velmi překvapen. Moc mě to bavilo.

ENERGIE

Jako ostatní dny tak i tyto dny co jsme se zabývali energií byli super, šli jsme i výstavu kde jsme si vyzkoušeli. Nejvíce mě bavila černá díra kam se hází  peníze. Ale moje nebyli dávala nám je Eliška. Poté jsem šli do McDonaldu kde jsme měli něco sníst a spočítat kolik jsem do sebe dostal energie. A poté jsme to srovnávali s různými sportovci př. Jágr a Sáblíková. I zde jsem se spoustu naučil i dozvěděl dokonce jsem se dozvěděl že fyzika není ani taková nuda jak jsem si myslel. :)