GTA 5

Grand Theft Auto V (alebo tiež GTA V a GTA 5) je 15. diel hernej série Grand Theft Auto, vyvinutý firmou Rockstar Games. Hra je zasadená do fiktívneho mesta Los Santos a priľahlých oblastí. Pri ich dizajnovaní sa tvorci nechali inšpirovať skutočnými mestami v južnej Kalifornii.

Vydanie hry bolo pôvodne plánované na jar 2013 pre PlayStation 3 a Xbox 360[1], avšak na konci januára 2013 bola hra odložená na 17. september 2013. Rockstar Games zverejnil 4 trailery[2][3], 2 gameplay videa, 194 screenshotov a asi 20 artworkov..

Rockstar Games na hernej konferencií E3 2014 ohlásil aj vydanie next-gen verzií pre PlayStation 4 a Xbox One. PC hráči sa tejto hry dočkajú tiež spolu s PS4 a Xbox One kedy hra pre tieto platformy a PC vyjde v priebehu jesene 2014.

Príbeh sa odohrává v Los Santos – veľkomeste známom už z hry Grand Theft Auto: San Andreas. Mesto sa nachádza vo fiktívnom štáte San Andreas. Herná mapa bude podľa informacii Rockstar Games cca 7x väčšia než u predchádzajúceho dielu (Grand Theft Auto IV)[chýba zdroj] Potvrdzené je, že hra bude mať tri hlavné postavy – Michael, Trevor a Franklin, medzi ktorými si hráč bude môcť prepínať. Ďalej by hra mala obsahovať podvodný svet vrátane rýb, žralokov, podmorských jaskýň a tiež multiplayer.

Please RSVP
0 people are going
Invite Friends
0 going0 maybe0 no
No responses so far. Be the first to respond...

Comment Stream