עבודת חקר כוכב מאדים

אנחנו בחרנו בכוכב מאדים משום שהוא מעניין

גודל רדיוס בקו המשווה הוא 3396.2 ק"מ

גודל קוטר בקו המשווה הוא 3794 ק"מ

מאדים הוא הכוכב הרביעי במרחק מהשמש

הוא במרחק227 מיליון ק"מ מהשמש

הרכב: סלעי, האטמוספריה: דלילה רובה פחמן דו חמצני. מאדים שייך למשפחת כוכבי הלכת הסלעיים. ליבתו עשויה מברזל, המעטפת והקרום עשויים סלעים ומתכות, והאטמוספרה הדלילה מכילה בעיקר פחמן דו-חמצני.

יש לו 2 ירחים שמם דיימוס ופובוס

יש שם 55 מעלות צלסיוס ביום ובלילה

יש חיים כנראה רק צמחים וסלעים. גשושית החלל "קיוריוסיטי" מדדה נתונים חריגים של גז מתאן, ומצאה מולקולות אורגניות בדגימת סלע. "עשויים להיות כמה גורמים לכך. נמשיך לעבוד על הפאזל שהממצאים האלה מציגים לנו"

קוטרו של מאדים 6,721 ק"מ (כחצי מקוטר כדור הארץ) והוא משלים סיבוב אחד סביב צירו אחת ל-24 שעות ו-37 דקות. מאדים משלים הקפה אחת סביב השמש כל 686.98 יום במהירות ממוצעת של 24.13 ק"מ לשנייה. צפיפותו הממוצעת 3.95 גרם לסמ"ק. למאדים רק רבע מפני השטח של כדור הארץ ומסתו היא רק עשירית ממסתו של כדור הארץ. כוח המשיכה על פני מאדים הוא כ-38% מכוח המשיכה על פני כדור הארץ. פני מאדים מלאים במכתשים ומרבית הקרח בקטבים הוא קרח יבש הנוצר מקפיאת פחמן דו-חמצני. השינוי בגודלם של המדבריות על פני מאדים ובצורתם, נעוץ ברוחות העזות המזיזות ענני חול גדולים ממקום למקום. ציר הסיבוב של מאדים נטוי בזווית של 25 מעלות ביחס למישור ההקפה שלו סביב השמש. האטמוספירה עליו דלילה מאוד וכמות המים בה נמוכה. במאדים נמצא גם ההר הגבוה ביותר במערכת השמש, הר הגעש אנחנו בחרנו בכוכב מאדים משום שהוא מעניין.

בזמנים קדומים, כמות אדי המים באטמוספירה הייתה גדולה יותר, אלא שעקב מחסור באוקיינוסים וצורות חיים שיקלטו את אדי המים והחמצן, נקלטו אדי המים והחמצן בקרקע של מאדים, העשירה בברזל, הברזל התחמצן ומכאן צבעו האדום של כוכב הלכת.

תמונה זאת מראה את השטח של מאדים

Comment Stream