Selena Gomez

Selena Marie Gomez

Selena Gomez  je americká speváčka a herečka známa pre jej stvárnenie Alex Russo v seriáli Kúzelníci z Waverly, ktorý dvakrát získal Cenu Emmy. Selena je tiež textárka, rapper, tanečník, módna návrhárka a modelka.

Narodila sa 22. júla 1992 v USA v Texase, bývalej divadelnej herečke Amande Teefeyovej  a Richardovi Joelovi Gomezovi. Jej otec je mexického pôvodu a matka má talianské korene. Selena má sestru menom Gracie.

Svoju hereckú kariéru začala v roku 2002 keď mala sedem rokov, vtedy si zahrala malú Giannu v seriály Barney a jeho priatelia. Neskôr dostala malú rolu vo filme                          Spy Kids 3: Game Over, v TV filme Walker, Texas Ranger: Falošné obvinenie a hlavnú rolu v seriály Brain Zapped.

Selena je ale okrem herectva aj veľmi dobrá v spievaní. Jej hudobná kariéra sa začala v roku 2009, keď založila popovú kapelu Selena Gomez & the Scene. Ich spoločné debutové album bolo Kiss & Tell ktoré vyšlo 29. septembra 2009.

Selena najskôr začala ako herečka a neskôr sa jej kariéra rozšírila aj do hudobného priemyslu. So svojou kapelou už vydala tri zlato certifikované albumy: Kiss&Tell,A Year Without Rain a When the Sun Goes Down, ktoré vyniesli tri platinovo certifikované skladby Naturally, Who Says a Love You Like a Love Song.

Selenine ďalšie piesne sú napríklad:

Come & Get It, Slow Down, Tell Me Something I Don´t Know, Fly To your Heart, Shake It Up, Bang a Drum, The Way I Loved You, Stars Dance, I won´t apologize.

Comment Stream