Památky UNESCO

Lednicko - valtický areál

„Zápis do tohoto Seznamu potvrzuje výjimečnou hodnotu světového významu kulturního nebo přírodního místa, které vyžaduje ochranu pro blaho celého lidstva.“Součástí areálu jsou dva zámky, rybníky, parky, obora s částí lužního lesa a několik dalších drobných staveb a zámečků.

Jak a kdy se vlasně naše památka do UNESCO památek dostala?

Lednicko-valtický areál byl na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO zapsán v roce 1996.Současnou podobu dala zámku novogotická přestavba ve stylu tudorské gotiky z let 1846-1858. Jejím autorem byl Jiří Wingelmüller.Jeho rozloha je 283,09 km2. Jedná se o komplex převážně loveckých zámečků, vyhlídek a různých krajinotvorných prvků z jejichž celkového počtu 16 se zachovalo pouze 15.

Zámecké zahrady

To co se nedochovalo

Krátké video

Do dnešních dnů se nedochoval ztv. Katzelsdorfský salet, který byl zbořen v 50. letech 20. století z důvodu jeho umístění v hraničním pásmu.

A kde tuto památku můžeme najít

Mohou vas take zajímat krásné zahrady které jsou častým cílem mnoha  turistů....Není divu, že se tomuhle kraji dřív říkalo „Lednice a její zahrady“ a dnes navrhují historičtí nadšenci nový oficiální název dominantní obce „Báječná Lednice“.Upravené záhony pokrývá květinový koberec. Zvlněné lány zlatavých polí přecházejí v zelenavé lesy. Romantickou krajinu zdobí rybníky, jejichž třpytivé hladiny jsou posety lekníny. Podél upravených cest stojí mnoho skvostných staveb. To všechno vytvořili ruku v ruce s přírodou Lichtenštejni.

Zajímavost

Jeho hlavními částmi jsou Valtický zámek, který byl hlavním sídlem Lichtensteinů a Lednický zámek, který sloužil jako letní sídlo.

Další videa najdete na youtube...Stačí napsat jen lednicko valtický areal....HEZKOU ZÁBAVU A NOVÉ ZNALOSTI....

Zde malé upřesnění kde naši památku můžete hledat....

Lednicko Valtický areal je jeden z nejkrásnějších památek v naší malebné,ale zato krásné a ve světě známé ČESKÉ REPUBLICE....

Moooooc děkujeme za pozornost ! :)

Terezie Hájkova

Viktorie Novotná

Alžběta Suškevičová

Comment Stream